Nikt nie jest w stanie przewidzieć nagłych zdarzeń losowych i ich skutków. Warto jednak zawczasu zadbać o ochronę swojego majątku. Wiele osób nie chce inwestować w ubezpieczenia, nie zdając sobie sprawy, że w razie nagłych wypadków lub kradzieży poniesione straty finansowe są kilkukrotnie, lub kilkunastokrotnie większe od kosztów polisy. Sprawdź, co obejmują ubezpieczenia majątkowe oraz jak wybrać agenta ubezpieczeniowego.

Czym są ubezpieczenia majątkowe?

Podstawowa klasyfikacja ubezpieczeń majątkowych dzieli je na ubezpieczenia turystyczne, komunikacyjne oraz nieruchomości. Definicja mówi o tym, że ubezpieczenia majątkowe dotyczą mienia lub odpowiedzialności cywilnej. Obejmować mogą wszystko, co da się wycenić i jest legalne. Umowa polisy powinna dokładnie określać, co podlega ubezpieczeniu oraz w jakich sytuacjach. Do najczęściej wykupowanych ubezpieczeń majątkowych należą:

  • OC – polisa chroniąca posiadacza przed odpowiedzialnością cywilną za szkody wyrządzone osobom trzecim,

  • ubezpieczenia transportu lub pojazdu,

  • od zdarzeń losowych – obejmują szkody poniesione w wyniku sytuacji, takich jak pożary, huragany, lawiny, powodzie, trzęsienia ziemi czy inne klęski żywiołowe,

  • ubezpieczenia od kradzieży lub zniszczenia mienia przez osoby trzecie,

  • ubezpieczenia w podróży – bagaży, drogiego sprzętu elektronicznego.

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach majątkowych dla przedsiębiorców?

Warto pamiętać, że przedsiębiorcy powinni zadbać nie tylko o zabezpieczenie majątku firmy, lecz także swojego, swoich bliskich oraz wszystkich pracowników i ich rodzin. Dobry agent ubezpieczeniowy pomoże dobrać polisę dostosowaną do specyfiki działalności firmy. W ten sposób przedsiębiorca nie będzie stratny w sytuacji kradzieży, zniszczeń, a nawet awarii sprzętu lub pojazdu.

Jak wybrać agenta ubezpieczeniowego?

Agenci ubezpieczeniowi powinni nie tylko przedstawiać oferty swoim klientom, lecz także dzielić się z nimi wiedzą. Dlatego warto wybierać specjalistów, takich jak Krystyna Muszka prowadząca Biuro Pośrednictwa Ubezpieczeń w Czersku. Profesjonalista zapewnia swoim klientom komfort i bezpieczeństwo oraz wie, jak znaleźć polisę dostosowaną do ich potrzeb i możliwości finansowych. W ten sposób każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno klient indywidualny, jak i przedsiębiorca.