Odpowiedzialność za siebie i najbliższych, czyli – czy warto wykupić ubezpieczenie na życie?

Materiał partnera
2019-10-04
Pośrednictwo ubezpieczeniowe

W przypadku nagłej śmierci, ciężkiej choroby bądź leczenia w szpitalu szczególnej pomocy finansowej mogą potrzebować nasi bliscy. Ubezpieczenie na życie doda poczucia bezpieczeństwa, jednak nierzadko obawiamy się wypadku, którego polisa nie obejmuje. Nie musi jednak tak być! W rozmowie z doświadczonym agentem ubezpieczeniowym znajdziemy pakiet, który odpowiada naszym potrzebom i unikniemy niepotrzebnych nerwów.

Kiedy warto skorzystać z ubezpieczenia na życie?

Ubezpieczenie na życie stanowi przede wszystkim ochronę finansową dla rodziny i bliskich, kiedy osoba ubezpieczona nieoczekiwanie straci życie bądź zdolność do pracy. Ubezpieczenie może stanowić też formę bezpiecznej lokaty gromadzącej oszczędności, przeznaczonych na przykład dla dorastającego dziecka, któremu ubezpieczyciel gwarantuje wypłatę kapitału w momencie osiągnięcia pełnoletności. O ubezpieczenie na życie zadbać powinny przede wszystkim osoby, które założyły już oraz wspierają finansowo swoją rodzinę; w szczególności wtedy, gdy spłacają obecnie kredyt. Jest to powszechna sytuacja w domach wielu młodych rodzin, których warunki życia mogą dramatycznie pogorszyć się z chwilą, gdy zabraknie jednego z ich członków – dlatego wiele polis dobieranych jest tak, aby suma wypłacona po wypadku pokryła spłatę pożyczki. O wyborze ubezpieczenia na życie decydować powinny ponadto niebezpieczne warunki pracy lub częste poruszanie się samochodem i podróże. Osoby, w których rodzinach częściej dochodziło do przewlekłych chorób, powinny natomiast ubezpieczyć się w tym kierunku.

Agent ubezpieczeniowy - indywidualne doradztwo, z którego możesz skorzystać

Wybór odpowiedniej polisy, która spełnia nasze indywidualne oczekiwania oraz przewiduje zagrożenia zdrowia, które nas dotyczą, może okazać się skomplikowany. Nie powinniśmy wybierać pakietu, kierując się wyłącznie niską składką, gdyż może nie obejmować on istotnych szczegółów – na przykład danej choroby. Dlatego warto skorzystać z pomocy zaufanego agenta ubezpieczeniowego, który postawi nam pytanie, przed jakimi sytuacjami chcemy się ubezpieczyć, a następnie pomoże w doborze interesującego nas pakietu. Dariusz Zieliński – pośrednik ubezpieczeniowy PZU, działający na terenie Koszalina oraz województw zachodniopomorskiego i pomorskiego, spotyka się z każdym klientem w celu dopasowania najlepszej oferty do jego potrzeb. Wiele osób ubezpieczających swoje życie, firmę czy też majątek korzysta z usług jednego agenta, który dobrze rozumie ich indywidualną sytuację oraz potrzeby.