Polscy przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z usług biur rachunkowych. Najlepsze z nich oferują im nie tylko obsługę rachunkową i podatkową, ale też załatwianie różnych spraw kadrowo-płacowych. Usługi w ich obrębie oferuje w miejscowości Szepietowo-Wawrzyńce w województwie podlaskim biuro PANI KSIĘGOWA. Prowadzone jest ono przez doświadczoną i certyfikowaną księgową Grażynę Pieńkos. Dowiedz się, co jest w stanie ona zapewnić w ramach obsługi kadr i płac.

Na co składa się obsługa kadrowo-płacowa?

Grażyna Pieńkos, która prowadzi biuro PANI KSIĘGOWA, wyjaśnia, że zakres obsługi kadrowo-płacowej zawsze ustalany jest indywidualnie z klientem. Im większą liczbę pracowników zatrudnia jednak firma, tym potrzebuje one szerszej pomocy. Dotyczyć ona może rozliczania, sporządzania i archiwizowania umów o pracę oraz umów cywilnoprawnych; tworzenia listy płac; prowadzenia akt personalnych; a także rozliczania urlopów, delegacji, zwolnień lekarskich. Ponadto obsługa kadrowo-płacowa związana jest z przygotowywaniem sprawozdań rocznych o dochodach, wraz z odprowadzaniem zaliczek na podatek dochodowy. Specjalistka od księgowości Grażyna Pieńkos zapewnia zatem obsługę rozliczeń ZUS, a także GUS. Co jeszcze można zlecić takim ekspertom?

Biura rachunkowe oferujące obsługę kadrowo-płacową podejmują się doradztwa w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Liczyć można na pomoc w dostosowywaniu form zatrudnienia tak, by optymalizować podatki w firmie. Niekiedy specjaliści zapewniający usługi księgowo-kadrowe proponują też organizację szkoleń BHP i dbają o to, by pracownicy przedsiębiorstwa klienta mieli dobre ubezpieczenia grupowe.

Komu polecana jest obsługa kadrowo-płacowa biura PANI KSIĘGOWA?

Księgowa Grażyna Pieńkos zaprasza do współpracy przede wszystkim małe i średnie firmy. Mogą być to przedsiębiorstwa ewidencjujące podatki na zasadach ogólnych, a także te rozliczające się w ramach księgowości uproszczonej (np. KPiR). Biuro PANI KSIĘGOWA obsługuje zatem spółki jawne i cywilne, spółki partnerskie oraz firmy, które działają w innej formie działalności.

Szczególnie obsługą kadrowo-płacową powinni zainteresować się zaś przedsiębiorcy, którzy ze względu na specyfikę branży nie zakładają w swoich siedzibach biur, ale zatrudniają od kilku do nawet kilkudziesięciu pracowników. Przykładem są kancelarie, gabinety lekarskie, salony kosmetyczne i fryzjerskie, warsztaty samochodowe, pracownie meblarskie, a także różnego typu agencje, które specjalizują się w kontaktach z klientami online lub w pracy terenowej.

5 powodów, dla których warto podjąć współpracę z biurem PANI KSIĘGOWA

Biuro rachunkowe PANI KSIĘGOWA obsługuje już wiele firm z sektora usługowego, przemysłowego, a także transportowego i handlowego. Na jakie zalety współpracy wskazują jego zadowoleni klienci? Do powodów, dla których warto wybrać właśnie usługi Grażyny Pieńkos, zaliczają:

  1. Gwarancję atrakcyjnych cen – współpraca z biurem księgowym jest bardziej opłacalna od zatrudniania etatowego księgowego.
  2. Terminowość i wysoką jakość usług – Grażyna Pieńkos dotrzymuje wszelkich terminów tak, by firma działała bez zarzutu i cieszyła się poprawnie wykonanymi powinnościami względem ZUS-u.
  3. Księgowość online – z biurem PANI KSIĘGOWA można utrzymywać zdalny kontakt podczas współpracy. Rozliczenia wykonywane są w specjalnych programach komputerowych.
  4. Szeroką ofertę prowadzenia księgowości – prócz obsługi kadrowo-płacowej można zlecić księgowej Grażynie Pieńkos również obsługę rachunkowo-podatkową np. prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów lub ksiąg handlowych.
  5. Wsparcie w rozwoju firmy – biuro rachunkowe PANI KSIĘGOWA zwraca szczególną uwagę na zmiany w ustawach po to, by wykonywać prace z zachowaniem litery prawa, a także, by informować klienta o przysługujących ulgach, zwolnieniach i nowych rozwiązaniach dotyczących korzystnych rozliczeń.