Publiczna opieka zdrowotna nie cieszy się zbyt dobrą opinią. Brak dogodnych terminów wykonywania badań czy niska dostępność specjalistów nikogo już nie dziwią. Aby uniknąć tego typu kłopotów, coraz więcej osób decyduje się na wykupienie prywatnej polisy zdrowotnej. Wystarczy jedynie skierować się do pośrednika ubezpieczeniowego i wybrać interesujący nas pakiet usług medycznych.

Co obejmuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne zyskują na coraz większej popularności. Niosą one szeroki wachlarz korzyści, których próżno szukać w ramach świadczeń gwarantowanych przez państwo. Stanowiąc przedłużenie bezpłatnej opieki, zapewniają dosyć łatwy dostęp do pomocy w wielu przychodniach, poradniach i centrach medycznych zlokalizowanych na terenie całego kraju. Tego typu polisa oddala zatem widmo wielomiesięcznego oczekiwania w kolejce, a nie od dziś wiadomo, że każdy dzień zwłoki przy poważnych schorzeniach decyduje o dalszym losie człowieka. Ubezpieczenie prywatne pokrywa także zarówno koszty zabiegów ambulatoryjnych, jak i wymagających interwencji chirurgicznej. Leczenie zwykle odbywa się w placówkach o podwyższonym standardzie, w których to można liczyć na indywidualną opiekę pielęgniarską oraz wybór lekarza prowadzącego. Niewątpliwą zaletę prywatnej polisy stanowi również refundacja zakupu leków za okazaniem w aptece karty ubezpieczeniowej. Pokrywa ona nawet do 80% kosztów realizacji recepty.

Jednym z nowszych udogodnień dla klientów towarzystw ubezpieczeniowych jest assistance medyczny. Usługa ta polega na całodobowej dostępności do konsultacji medycznych udzielanych za pomocą infolinii, dzięki czemu osoby chore mogą liczyć na  wsparcie po powrocie ze szpitala czy w czasie rehabilitacji.

Zakres świadczeń udzielanych w ramach polisy jest zawierany w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia i może się on różnić w zależności od wybranego towarzystwa. Przed podjęciem wiążących decyzji warto spotkać się z agentem ubezpieczeniowym Ewą Kaczmarczyk, która zaproponuje nam różne modele prywatnej opieki zdrowotnej z uwzględnieniem przedstawionych potrzeb i wymagań, dzięki czemu z łatwością wybierzemy najkorzystniejszą opcję na miarę swego budżetu.

Zasady i ograniczenia prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne wiąże się z regularnym odprowadzeniem składek, których wysokość zależy od wybranego pakietu. Niekiedy sięgają one nawet kilkuset złotych, lecz czasem warto ponieść większy wydatek, aby czuć się w pełni chronionym. Na składkę, oprócz sumy ubezpieczenia, wpływają także takie czynniki jak wiek, stan zdrowia czy historia przebytych chorób. Polisa jest zwykle zawierana na okres dwunastu miesięcy, po czym następuje rewizja wykorzystanych świadczeń oraz ponowna weryfikacja stanu zdrowia ubezpieczonego. Nie sposób ominąć faktu, że wykup polisy nie zawsze oznacza możliwość skorzystania ze wszystkich świadczeń w pierwszych dniach jej funkcjonowania. Firmy stosują bowiem karencję, przez co uprawnienia do wielu usług zyskujemy dopiero po kilku miesiącach. Towarzystwa praktykują ponadto wyłączenia odpowiedzialności, których lista jest dosyć długa. Leczenie nie przysługuje m.in. przy chorobach wrodzonych, alkoholizmie czy samookaleczeniu. Ubezpieczyciel nie odpowiada również przy uszczerbku na zdrowiu spowodowanym usiłowaniem lub popełnieniem przestępstwa.

Centrum ubezpieczeniowe Ewy Kaczmarczyk, którego siedziba znajduje się w Siechnicach, na terenie województwa dolnośląskiego, specjalizuje się w sprzedaży polis ubezpieczeniowych. Agent ubezpieczeniowy oferuje swoim klientom bogaty pakiet ubezpieczeń indywidualnych oraz grupowych od znanych i cenionych towarzystw. Oprócz ubezpieczeń zdrowotnych, w ofercie znajdziemy osobiste ubezpieczenia NNW, ubezpieczenia komunikacyjne, finansowe, rolne, ubezpieczenia majątkowe, zawodowe, wypadkowe, a także ubezpieczenia mieszkań i domów. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą.