Transakcje w handlu międzynarodowym odbywają się głównie w dolarach i euro. Dlatego kwestia korzystnej wymiany dolara jest dla wielu przedsiębiorców ważna, ponieważ może powodować zysk lub stratę dla firmy. Jeśli transakcje są rzadkie lub są na małe kwoty, to przedsiębiorcy często nie zwracają uwagi na wysokie sperady. Gdy transakcje w dolarach są częste lub na wysokie kwoty, to niekorzystne kursy powodują stratę dla firm. Jak korzystnie wymienić dolara amerykańskiego?

Zagraniczne rynki – szansą dla małych firm

Sprzedaż zagraniczna często przyspiesza rozwój firmy. Niestety wahania w kursie dolara mogą doprowadzić m.in. spadku wpływów z należności handlowych. Dlatego przedsiębiorcy powinni śledzić kurs dolara i szybko reagować na zmiany. Z pomocą przychodzi internet i platforma wymiany walut https://www.walutomat.pl/kursy-walut/usd-pln/. Dzięki, której przedsiębiorca może zyskać na wymianie dolara. Jak dokonać korzystnej wymiany?

Jak ciąć koszty wymiany dolara?

Korzystanie z platform wymiany walut jest bardzo wygodnym sposobem wymiany dolara – nie trzeba wychodzić z biura, aby wymienić pieniądze. Wymiana dolara na platformie wymiany walut jest również dużo tańsza. W bankach i kantorach stacjonarnych są wysokie spready, które powodują, że wymiana jest mniej opłacalna. Przedsiębiorca, który dokonuje wymiany USD, powinien zwrócić uwagę na wysokość kursu oraz możliwość negocjacji indywidualnych warunków wymiany.

Przedsiębiorco! Zaoszczędź na transferach w USD

Wybierając platformę wymiany walut warto zwrócić uwagę na koszty związane z transferem środków między rachunkami. W bankach bardzo często możemy spotkać opłaty za przelewy przychodzące w dolarach na rachunek walutowy – co powoduje zwiększenie kosztów transakcji.

Zabezpiecz firmę przed ryzykiem zmiany kursu

W dużych firmach stosowane są narzędzia, które ograniczają ryzyko wystąpienia zmiany kursu dolara. Mali przedsiębiorcy, którzy chcą ograniczyć ryzyko związane ze zmianą kursu dolara, mogą skorzystać, np. z transakcji terminowych, czyli takich, które pozwolą „na zablokowanie” kursu kupna i sprzedaży dolara nawet na rok. Dzięki temu przedsiębiorca może zminimalizować straty związane z kursem.