Artykuły z kategorii instytucje, urzędy

Jak prawidłowo dobrać odpowiednie szkolenie zawodowe?

2020-07-31
Planujesz wybrać się na szkolenie zawodowe? Musisz mieć na uwadze, że wybranie tego najlepszego nie jest takie proste. Poznaj wskazówki, które Ci w tym pomogą!

Jak zdobyć doświadczenie zawodowe podczas nauki?

2020-07-08
Jeśli jesteś uczniem lub studentem i chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób możesz zadbać o swoją pozycję zawodową po ukończeniu edukacji ─ przeczytaj artykuł!

Odprawa celna w procedurze uproszczonej. Jakie są największe korzyści tego rozwiązania?

2020-05-26
Zależy Ci na poprawie wydajności funkcjonowania firmy transportowej i szukasz profesjonalnej pomocy? Sprawdź ofertę przygotowaną przez pracowników firmy Hause!

Jak wychowywać dziecko z zespołem Aspergera?

2020-05-22
Wychowanie dziecka z zespołem Aspergera stawia wiele wyzwań przed rodzicami. W ich pokonaniu, a także opiece pomaga wiele instytucji charytatywnych i fundacji.

Czym jest Intrastat?

2020-05-21
Intrastat jest obowiązkowy dla niektórych firm. Warto sprawdzić, czy także Twoja firma jest zobowiązania do prowadzenia tej dokumentacji - sprawdź już teraz!

Prawo autorskie - z jakich dzieł możemy korzystać?

2020-05-19
Nieprzestrzeganie prawa autorskiego może poważnie nam zaszkodzić. Musimy więc zwracać uwagę na licencję utworu, zanim z niego skorzystamy.

Najważniejsze informacje o licytacjach komorniczych

2020-05-12
Licytacje komornicze mogą dotyczyć ruchomości oraz nieruchomości. Na czym one polegają? Tego możesz dowiedzieć się z artykułu pod poniższym linkiem.

Zarządzanie odpadami – obowiązek każdej firmy

2020-05-08
Niemal każdy przedsiębiorca w obecnych czasach musi zdobyć zezwolenie na przetwarzanie i zbieranie odpadów. Aby się tak stało musi spełnić szereg warunków

Jak pomagać osobom w potrzebie?

2020-04-17
Pomoc osobom potrzebującym może przybierać najróżniejsze formy - od zbiórek na cele charytatywne, po wsparcie ze strony stowarzyszeń jak Przystanek Nadziei.

Na czym polega procedura patentowa?

2020-04-01
W naszym kraju procedura patentowa jest skomplikowanym i długim procesem. Warto dowiedzieć się, na co musimy być przygotowani, chcąc opatentować wynalazek.