Artykuły z kategorii instytucje, urzędy

Jak wstąpić do zakonu franciszkanów?

2021-01-06
Wspólnota franciszkanów ma bardzo długą tradycję. Wiele osób marzy o tym, aby wstąpić do tego zakonu. Jakie kroki podjąć, aby móc zostać członkiem zakonu?

Jak zostać wolontariuszem?

2020-12-29
Wolontariusz nie tylko pomaga innym, ale i może czerpać z tego wymierne korzyści. Dowiedz się, w jaki sposób można nim zostać i dlaczego warto się tego podjąć.

Trzech Króli. Co to za święto? Jak oznaczyć drzwi wejściowe?

2020-12-29
Święto Trzech Króli co roku wypada 6 stycznia. Co symbolizuje i jak należy je obchodzić? Jak oznaczyć drzwi wejściowe? Czy jest to dzień wolny? Sprawdź!

Jak powinno być dostosowane mieszkanie do osoby niepełnosprawnej?

2020-12-15
Osoby niepełnosprawne codziennie pokonują różne bariery. W celu ułatwienia im życia, warto zadbać o odpowiednie przystosowanie mieszkania.

Odprawa celna a import towarów

2020-11-30
Import dóbr z krajów spoza Unii Europejskiej nieodłącznie wiąże się z odprawą celną. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać, aby przejść ją bez problemów.

Rodzina podstawą społeczeństwa

2020-11-12
W chwili, gdy doświadczamy trudności, warto zawołać o pomoc. Specjaliści i terapeuci otworzą nam oczy na problemy, których nie widzimy i mogą wskazać nam drogę

Pomoc agencji celnej w eksporcie i imporcie dóbr

2020-11-06
Odprawa celna odbywa się w trakcie przewozu przez granicę poszczególnych towarów. Aby cały ten proces przebiegł pomyślnie, warto zaangażować w to agencję celną

Niezbędne informacje o odprawach celnych

2020-11-05
Co cechuje odprawę celną? Czym jest opłata celna i co warto wiedzieć na ten temat? Na te i inne pytania odpowiadamy w artykule. Zapraszamy do lektury.

Nadzorowanie firm w zakresie ochrony środowiska

2020-10-26
Przygotowanie właściwych procedur, przestrzeganie przepisów oraz dostosowywanie się do obowiązujących regulacji pod okiem ekspertów będzie o wiele mniej stresu

Wesprzyj fundację pomagającą dzieciom – to proste!

2020-10-26
Dzięki organizacjom pozarządowym, takim jak fundacje można pomóc wielu potrzebującym. W jaki sposób zaangażować się w ich działania?