Spółdzielnie mieszkaniowe w obecnych czasach to wysoce wyspecjalizowane jednostki, które oprócz doskonałego i sprawnego zarządzania nieruchomościami podejmują inicjatywy związane z budową mieszkań. Mieszkania oferowane przez spółdzielnie niejednokrotnie przewyższają standardem i jakością wykonania te oferowane przez firmy deweloperskie. Dlaczego tak się dzieje? Deweloper po wybudowaniu danego bloku na ogół „zapomina” o swoich klientach, a spółdzielnia mieszkaniowa jako podmiot zajmujący się profesjonalnie zarządzaniem i administrowaniem nieruchomości, prowadzi inwestycje mając na uwadze również dobro mieszkańców na etapie użytkowania mieszkań.

Spółdzielnia Mieszkaniowa tworzy jeden z największych kompleksów budynków mieszkalnych w Górze Kalwarii. W swoich zasobach skupia dwa osiedla z 23 budynkami i łączna liczbą 957 mieszkań. Bloki wkomponowane są w piękną zieleń bogatego drzewostanu, krzewów, trawników i skwerów gdzie wolny czas na ławkach mogą spędzać mieszkańcy. Dwa place zabaw umożliwiają najmłodszym czas pełen zabaw na świeżym powietrzu. Ale Spółdzielnia to nie tylko piękne antuaże, to nie tylko budynki i estetyka otoczenia, to również cała infrastruktura techniczna kryjąca się wewnątrz. Na przestrzeni ostatnich lat udało się doprowadzić do realizacji inwestycji polepszających komfort życia mieszkańców.  Zrealizowana została inwestycja budowy sieci cieplnych oraz dwóch nowych kotłowni co przy zastosowaniu najnowszych technologii pozwoliło na zmniejszenie koszty centralnego ogrzewania i centralnej ciepłej wody użytkowej o ok. 40%, realnie przekładając  się na „portfele” naszych mieszkańców.

Obecnie spółdzielnia rozpoczyna budowę 120 mieszkań w wyjątkowo estetycznym i nowoczesnym budynku, zlokalizowanym przy ul. Budowlanych. Oferowane mieszkania będą wykonane tak aby zapewnić swoim mieszkańców wysoki standard i dostęp do wszelkich udogodnień takich jak windy, podziemne garaże, komórki lokatorskie, instalacje światłowodowe itp. Same mieszkania będą wyjątkowo widne, komfortowe, a rozkład pomieszczeń niezwykle funkcjonalny i ergonomiczny.

Oczywiście w przypadku tego typu inwestycji minusem jest wysoki poziom zainteresowania mieszkaniami, ponieważ ich ceny są na ogół niższe niż te oferowane przez deweloperów, a co za tym idzie sprzedają się w wyjątkowo szybkim tempie i niestety nie wszyscy, którzy są chętni zdążą je nabyć.