Szukasz nowego amortyzatora do swojego pojazdu, ale nie wiesz, który model lepiej się sprawdzi – olejowy czy gazowy? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zapoznaj się ze specyfiką każdego rozwiązania, i porównaj parametry techniczne. Sprawdź, co na ten temat mówi specjalista z firmy Miś s.c. i wybierz amortyzator dopasowany do wymogów stawianych przez producenta auta.

Amortyzatory samochodowe – podstawowe różnice

Sprzedawcy części samochodowych posługują się uproszczoną nomenklaturą, która umożliwia szybsze rozpoznanie poszczególnych podzespołów. Termin „amortyzatory gazowe” odnosi się w rzeczywistości do mechanizmu gazowo-olejowego, w którym ruchomy tłok oddziela olej od gazu, przez co nie dochodzi do pienienia oleju. Biorąc pod uwagę, że są dość twarde, pozwalają uzyskać lepsze usztywnienie samochodu oraz zwiększoną przyczepność kół.

 W naszej ofercie znajdziesz amortyzatory wykonane w technologiach nisko- i wysokociśnieniowej. Ten drugi wariant jest rekomendowany kierowcom preferującym dynamiczną jazdę, ponieważ wraz ze wzrostem ciśnienia gazu rośnie tempo pracy mechanizmu – mówi pracownik firmy Miś s.c.
Amortyzatory olejowe, mimo że ustępują nowoczesnej konkurencji, mają dwie podstawowe zalety – są bardziej komfortowe i ekonomiczne. Decydując się na ten produkt, uzyskasz bardziej miękkie zawieszenie, które sprawdzi się w czasie jazdy po równych drogach.

Amortyzatory gazowe czy olejowe – które wybrać?

Każde rozwiązanie ma swoje zalety, dlatego przed wyborem odpowiedniego modelu precyzyjnie określ swoje potrzeby oraz styl jazdy. Amortyzatory gazowo-olejowe odznaczają się niewielkim ciężarem i dobrą reakcją na nierówności, niemniej ich złożona konstrukcja sprawia, że są bardziej awaryjne. Z kolei modele olejowe zapewniają większy komfort jazdy i są mniej awaryjne, ale mają zdecydowanie większą masę i wolniejszą reakcję na nierówności. Jeżeli nie jesteś przekonany, który produkt najlepiej spełni Twoje oczekiwania, zasięgnij rady eksperta z firmy Miś s.c.