W Polsce auta zasilane gazem LPG są bardzo modne. Instalacje gazowe montuje się zarówno w samochodach używanych jak i fabrycznie nowych posiadających gwarancję producenta. Gaz LPG jest cięższy od powietrza, natomiast lżejszy od wody. Nie powoduje korozji stali i odznacza się dużym stopniem czystości. Jeśli przychodzi Ci do głowy montaż instalacji gazowej w aucie, odwiedź Auto Gaz Montaż i Serwis Instalacji LPG.

Montaż LPG w samochodzie – poznaj zalety

Czy wiesz, że podczas spalania w silniku gazu LPG nie występuje zjawisko kondensacji paliwa na ścianach cylindrów? Samochód na gaz nie wytwarza osadów, które zanieczyszczają olej silnikowy. Oprócz tego instalacja LPG jest:

  • ekologiczna;

  • Tańsza od benzyny;

  • Wydajna i ekonomiczna;

  • Cicha oraz płynna.

Samochód z instalacją LPG można zasilić alternatywnie. W każdym momencie przełączysz go na benzynę. Pojazd jest odpowiedni dla osób, które na co dzień pokonują wiele kilometrów. W ich przypadku montowanie LPG w samochodzie dość szybko się sprawdza.

Instalacje gazowe do samochodu oraz ich przegląd

Każda instalacja LPG zamontowana w samochodzie musi okresowo przechodzić przegląd. Zbiornik na LPG ma homologację na 10 lat

– informuje pracownik Auto Gaz Montaż i Serwis Instalacji LPG.

Firma zajmuje się montażem i serwisem instalacji gazu LPG w samochodzie. Oferuje najnowsze rozwiązania w tej dziedzinie, które pasują do wszystkich typów samochodów gaźnikowych oraz wtrysków jedno i wielopunktowych. Oprócz tego w skład jej usług wchodzi diagnostyka instalacji gzowej i jej naprawa.

Zastanawiasz się jak często wykonywać przegląd instalacji LPG? To zależy od eksploatacji samochodu. Najrozsądniej oddać pojazd do serwisu przynajmniej raz do roku lub po przejechaniu około 15 tysięcy kilometrów. Specjaliści wymienią filtry gazowe, sprawdzą szczelność podzespołów i skontrolują stan węży i opasek. Nie mogą posiadać one żadnych pęknięć, gdyż może to prowadzić do niebezpiecznych wycieków.