Pragniesz, by Twoje auto osiągało wyższe prędkości przy odpowiednio mniejszym spalaniu? Czujesz, że Twój pojazd stać na więcej, ale hamują go ograniczenia narzucone przez producenta? Owe ograniczenia można zmodyfikować, lecz nie zmienisz ich samodzielnie. Będziesz potrzebować fachowca, który zna się na rzeczy. Warsztat samochodowy Turbo z Pobiedzisk zaprasza do współpracy. To prawdziwi eksperci w dziedzinie chiptuningu.

Czym jest chiptuning?

Producenci silników samochodowych często wyposażają je w funkcje, które nie są dostępne we wszystkich modelach aut, w których zastosowano identyczną jednostkę napędową. Oznacza to, że ten sam silnik może charakteryzować się różnymi wartościami mocy i momentu obrotowego. Dzięki chiptuningowi, czyli modyfikacji fabrycznego oprogramowania komputerowego, które steruje jednostką napędową, można wydobyć z silnika ukryte funkcje i wyregulować jego osiągi. Jak podkreśla specjalista z warsztatu Turbo – zwykle wystarczy wzmocnić serce samochodu o 10%, by zauważyć widoczną różnicę w zachowaniu pojazdu na drodze. Staje się on bardziej dynamiczny, co ułatwia m.in. wyprzedzanie. Ponadto auto ze stuningowanym silnikiem lepiej radzi sobie z większym obciążeniem np. w postaci małej przyczepy czy maksymalnej liczby pasażerów. Cenionym przez kierowców rodzajem modyfikacji jest także ecotuning, który wpływa na mniejsze zużycie paliwa.

Dlaczego warto wykonać chiptuning w warsztacie turbo?

Wbrew pozorom zmiana parametrów jednostki napędowej nie jest łatwym zadaniem, dlatego źle wykonany zabieg przynosi więcej szkody niż pożytku. Aby chiptuning poszedł zgodnie z planem, należy zgłosić się do warsztatu, który dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym i – co najważniejsze – rozległą wiedzą i doświadczeniem w tej dziedzinie. Firma Turbo ma na swoim koncie ponad 7 tysięcy udanych modyfikacji silnika. Wspomniany wyżej warsztat tuninguje pojazdy wszystkich marek, w tym także auta rodzinne oraz te, które wykorzystywane są do driftingu. Oprócz chiptunignu jednostek napędowych zakład Turbo oferuje również dezaktywację systemów AdBlue oraz sondy nOX. Specjaliści z tej firmy pomogą Ci dopasować parametry samochodu do Twoich indywidualnych oczekiwań. Zadbają przy tym o Twoje bezpieczeństwo i finanse, precyzyjnie określając normy, których nie powinno się przekroczyć, by nie spowodować uszkodzenia podzespołów. Co ważne, po zakończonym chiptuningu otrzymasz od firmy Turbo dokument potwierdzający poprawę osiągów Twojego samochodu. Wszystko odbywa się na jasnych zasadach, z poszanowaniem przepisów i w konkurencyjnej cenie. Zapraszamy!