Najbardziej na defekt i pęknięcie jest narażona przednia szyba w samochodzie. Oddziałują na nią takie siły jak: ściskanie, skręcanie i rozciąganie, więc w przypadku uszkodzenia zawsze musimy się liczyć z wymianą. Okno powinno być przejrzyste i bez skazy, bo tylko wtedy jazda jest bezpieczna i komfortowa. Przy drobnych rysach i tzw. „pajączkach” zakład dokona naprawy.

Dlaczego pęka przednia szyba w aucie?

Czołowa szyba samochodowa zapewnia widoczność, chroni przed warunkami pogodowymi i usztywnia kabinę pasażerską. Kiedy jednak jest zmatowiała, pęknięta i zbita, nie możemy poruszać się po drogach, ponieważ tracimy dobrą widoczność. Zawsze przednie okno jest najbardziej narażone na uszkodzenia, a przyczyną jest oddziaływanie na nie takich sił jak: ściskanie, skręcanie i rozciąganie. Szkło w tym miejscu niszczeje i zużywa się częściej, niż boczne i tylne, z tego względu, że struktura materiału ulega osłabieniu przez pył, kurz i niewłaściwą pielęgnację, chociażby przez mycie na sucho lub przy niewielkiej ilości wody, a także używanie wycieraczek. Często nie mamy świadomości, zapominamy o tym fakcie lub zwyczajnie nie wiemy, że samo przyczyniamy się do jego niszczenia. Przy zmatowiałej czy zarysowanej szybie, jazda jest tak samo utrudniona, jak przy zbitej. Dlatego mając tego typu problem, dla własnego bezpieczeństwa, podjedźmy do firmy Auto Glass Partner Szyby samochodowe i wymieńmy ją, a jeśli jest możliwość, dokonajmy naprawy uszkodzenia.

Co robić w przypadku pękniętej szyby w aucie?

Jeśli na powierzchni szyby pojawił się odprysk, tzw. „pajączek” lub gdy ma kilka drobnych rys, możemy ją naprawić. Nie zawsze jednak uzupełnianie uszkodzeń żywicą, jest opłacalne. W warsztacie wycenią szkodę i doradzą nam najbardziej opłacalną opcję. Wszystko zależy od stanu materiału. Jak wiemy, zanieczyszczenia, wstrząsy, grad, uderzenia drobnych kamyków, osłabiają taflę. Przed zabrudzeniami, chroni hydrofobizacja, która polega na nałożeniu na powierzchnię szkła, nanopowłoki, poprawiającej widoczność, zwiększając tym samym bezpieczeństwo i komfort jazdy.