Wkładasz kluczyk do zamku w drzwiach auta, próbujesz go przekręcić, ale Twoje starania nie przynoszą żadnych wymiernych rezultatów? I co teraz? Na szczęście nie musisz wybijać szyby, by dostać się do samochodu. Możesz wezwać na pomoc profesjonalistów, którzy awaryjnie otworzą pojazd. Na czym polega przywołana usługa? Czy jej koszt bardzo obciąża budżet?

Najpopularniejsze sposoby na awaryjne otwarcie auta

Ile razy zdarzyło Ci się zostawić kluczyk w stacyjce auta? Chwila nieuwagi i problem gotowy. Co zrobić, by go rozwiązać? Bardzo prosto. Wystarczy chwycić za telefon i zadzwonić po pomoc drogową. Specjaliści przyjadą na wskazane miejsce i wykonają niezbędne czynności. Istnieją różne sposoby na awaryjne otwarcie samochodu. Jedną z najczęściej wykorzystywanych metod jest tak zwana technika złodziejska. Mechanik odblokowuje zamek za pośrednictwem narzędzi ślusarskich. Doświadczony fachowiec może dzięki nim poradzić sobie z niemal każdym zamknięciem, niezależnie od rodzaju czy marki pojazdu. 

Drugi sposób wymaga nieco więcej wysiłku. Najpierw mechanik odgina przednie drzwi samochodu przy użyciu przyssawki. Następnie wkłada w powstałą szczelinę poduszkę hydrauliczną i naciska na pompkę. W rezultacie akcesorium zwiększa swoją objętość, a utworzona wcześniej szpara ulega poszerzeniu. Gdy osiągnie odpowiednią wielkość, specjalista wsuwa drut z haczykiem do wnętrza samochodu i odblokowuje klamkę albo wyciąga kluczyki ze stacyjki.

Dlaczego warto wezwać pomoc drogową, zamiast działać na własną rękę?

Zastanawiasz się pewnie teraz, czy w ogóle warto wzywać na pomoc profesjonalistów z warsztatu samochodowego? Można przecież zainwestować w odpowiednie narzędzia i rozwiązać problem z otwarciem auta samodzielnie,  gdy zajdzie taka konieczność.  Czy jednak działanie na własną rękę rzeczywiście jest opłacalne? Niekoniecznie. Należy bowiem pamiętać o jednej bardzo ważnej kwestii – by wykonać opisane wyżej czynności potrzeba wprawy i doświadczenia. Nieumiejętnie przeprowadzone zabiegi przyniosą skutek odwrotny od zamierzonego i doprowadzą do uszkodzenia pojazdu. 

Ile trzeba zapłacić za awaryjne otwarcie pojazdu?

Awaryjne otwarcie samochodu może kosztować od 200 do nawet 600 złotych. Skąd takie rozbieżności? Wysokość opłat zależy w dużej mierze od rodzaju i marki auta (zamki w nowszych pojazdach są z reguły trudniejsze do sforsowania). Cena nie powinna jednak decydować o wyborze oferty. Największe znaczenie ma doświadczenie podmiotu w realizowaniu opisywanych zadań. Dysponuje nim m.in. firma Szymek założona przez Waldemara Szymańskiego. Przedsiębiorstwo świadczy usługi na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.