Każdy samochód ciężarowy wcześniej czy później wymaga naprawy, chociażby dlatego, że pokonuje długie trasy, jeżdżąc często po uszkodzonych nawierzchniach. Narażony jest więc na awarie, również z powodu transportu towarów. Częstotliwość napraw jest uzależniona od eksploatacji pojazdu i jakości części zamiennych. Warto zaopatrywać się w firmie Szczypka&Holeksa s.c., która oferuje produkty dobrych marek oraz fachowe doradztwo przy ich wyborze.

Problematyczne awarie samochodów ciężarowych na trasach

Usterki w samochodach ciężarowych wynikają w głównej mierze z samej eksploatacji. Są bardzo kłopotliwe, gdy wystąpią w trasie, a przestoje wiążą się często z wysokim karami, jakie musi pokryć firma spedycyjna. Przedsiębiorstwa transportowe prowadzą serwisy, w których pojazdy poddawane są regularnym przeglądom. Jeśli pojawi się problem, natychmiast go rozwiązują, by pojazd jak najszybciej wyruszył w trasę.

Części do samochodów ciężarowych muszą być oryginalne, gdyż tylko wtedy gwarantują bezawaryjną jazdę

– wyjaśnia ekspert. Warto je zamawiać w firmie  – wyjaśnia ekspert. Warto je zamawiać w firmie Szczypka&Holeksa s.c., która oferuje, m.in.: zawieszenia, klocki hamulcowe, akumulatory, amortyzatory, lampy samochodowe i naczepowe, tłumiki, bębny do polskich i zagranicznych samochodów ciężarowych oraz do naczep.

Przyczyny awarii samochodów ciężarowych – Szczypka&Holeksa

Jest wiele przyczyn awarii samochodów ciężarowych. Najczęstszymi są: uszkodzenia opon i zawieszenia, elektryka, układ hamulcowy oraz kierowniczy. Aby zapobiegać przestojom na trasach, warto części do samochodów ciężarowych zamawiać w firmach, które oferują najwyższej jakości elementy, np. Szczypka&Holeksa. Daje to pewność, że będą dłużej służyły. TIR-y pokonując dalekie trasy, są obciążane wielotonowymi ładunkami. Muszą dojechać na miejsce terminowo. Tanie części szybciej się zużywają, więc można się spodziewać w krótkim czasie wystąpienia usterki. Jeśli pojawi się problem w drodze, kierowca nie ma możliwości dotarcia do klienta w ustalonym czasie.