Mobilna wulkanizacja to usługa dedykowana dla każdego kierowcy, który nie chce spędzać długich godzin w kolejce wraz z nadejściem nowego sezonu. To również doskonała alternatywa dla osób, których ogumienie ulegnie awarii na trasie. Wiele osób obawia się jednak wysokich kosztów  takiej usługi. Sprawdź w artykule, jak rzeczywiście kształtuje się cennik wulkanizacji z dojazdem.

Jak to działa?

Specyfika działania tej usługi jest wyjątkowo prosta. Wystarczy znaleźć w internecie firmę świadczącą tego rodzaju usługi jak np. Vulk Service Piotr Kałuziak. Mobilna wulkanizacja samochodów, maszyn rolniczych i budowlanych i skontaktować się z jej przedstawicielem. Klient samodzielnie wybiera adres i godzinę wymiany opon. Takim miejscem może być podjazd pod domem lub zwykły parking. Wówczas wulkanizator podjeżdża odpowiednio wyposażonym pojazdem, demontuje koła, wymienia i wyważa opony oraz dopasowuje ciśnienie. Jest to więc dokładnie taka sama usługa, jaką świadczą warsztaty stacjonarne, z tą różnicą, że można w ten sposób oszczędzić czas oraz wyeliminować konieczność zbaczania z trasy w razie awarii w drodze.

Ile kosztuje mobilna wulkanizacja?

Ostateczny koszt mobilnej wulkanizacji jest uzależniony od wielu indywidualnych czynników jak np. rodzaj felgi czy typ samochodu. Niemniej jednak cena samej usługi nie jest znacznie wyższa od stawek oferowanych w tradycyjnych warsztatach. Należy jednak pamiętać, iż na całkowity koszt składa się nie tylko wykonanie usługi, ale także dojazd do klienta. Nie oznacza to jednak, iż takie rozwiązanie staje się nieopłacalne. Wystarczy wybrać ofertę wulkanizatora zlokalizowanego najbliżej własnego położenia. Obecnie coraz więcej firm w Polsce oferuje tego rodzaju możliwość, dlatego znalezienie właściwego wulkanizatora nie powinno stanowić problemu. W ostatecznym rozrachunku koszt nadal nie będzie zbyt wygórowany, a w ten sposób można zoptymalizować czas potrzebny na wymianę opon oraz uniknąć niepotrzebnego stresu z holowaniem auta i zmianą ogumienia w przypadkowym serwisie.