Niestety nie tylko samochody osobowe ulegają awariom. Dotyczy to także TIR-ów. Co więcej, naprawa ciężarówki jest często trudniejsza, niż zwykłej osobówki. Dlatego firmy transportowe powinny zorganizować kontakt do dobrego serwisu TIR-ów, na wypadek nieprzewidzianej awarii. Usterka ciężarówki to nie tylko problem kierowcy, ale również całej firmy – oznacza to przestój, a co za tym idzie, straty finansowe. Im szybciej będzie wykonana naprawa, tym mniej pieniędzy stracimy. Do tego jest potrzebny jednak odpowiedni serwis. Jak go zatem wybrać?

Najważniejsze jest doświadczenie serwisu.

Ofert serwisowych na rynku jest bardzo dużo. Zakładając, że mamy upatrzone kilka firm, powinniśmy się zapoznać z ich doświadczeniem. To właśnie poprzednio wykonane prace oraz kwalifikacje wskazują nam, czy warto danemu przedsiębiorstwu zaufać. Możemy zbadać to na miejscu, udając się do danego serwisu samochodowego i rozmawiając z pracownikami, lub skorzystać z pomocy Internetu. Wiele serwisów prowadzi własne witryny, a i na forach internetowych możemy znaleźć informacje dotyczące funkcjonowania firmy. Pamiętajmy jednak, aby sprawdzić certyfikaty, doświadczenie specjalistów, staż na rynku i wyposażenie serwisu. Co powinno nas również zainteresować, to oferowane usługi.

Sprawdźmy, jak szeroka jest oferta konkretnych mechaników.

Jeśli okaże się, że dany serwis nie oferuje naprawy części ciężarowych, które akurat nam się zepsuły, nie mamy po co tam iść. Jednak pamiętajmy, że prawdopodobnie to nie jest ostatnia usterka, jaka się nam przydarzy - samochody ciężarowe są intensywnie eksploatowane i przez to narażone na różne uszkodzenia. Warto zatem skorzystać z pomocy serwisantów, którzy mają jak najszerszą ofertę napraw. Firma Tosa Autoserwis oferuje kompleksowe naprawy – od zawieszenia, przez hamulce, a na układzie kierowniczym kończąc. To bardzo ważne, ponieważ jeśli w przyszłości zdarzy się nam kolejna awaria – tym razem innego elementu TIR-a – będziemy wiedzieli, gdzie mamy się kierować.

Dobry mechanik to podstawa.

Musimy mieć na uwadze to, że od dobrze wykonanej naprawy zależy nie tylko ciągłość transportu, ale również bezpieczeństwo ludzi na drodze. W przypadku źle wykonanej naprawy może nawet dojść do tragedii. Dlatego zawsze upewnijmy się, że mechanik ma odpowiednie kwalifikacje, certyfikaty, sprzęt oraz doświadczenie. Oszczędzimy sobie tym samym kłopotów, zarówno finansowych jak i prawnych.