Każdy właściciel i kierowca samochodu powinien dwa razy w roku udać się do warsztatu wulkanizacyjnego w celu wymiany opon na dany sezon. Jest to bardzo ważne, aby zachować bezpieczeństwo na drodze. Sama zmiana ogumowania to nie wszystko. Warto także sprawdzić wszelkie parametry i szczelność felg. Wszystko to oferuje serwis Alu-Maxi do pojazdów osobowych, motocykli oraz rolniczych.

Co obejmuje usługa zmiany sezonowej opon?

Wymiana opon na letnie lub zimowe to wbrew pozorom nie tylko zmiana ogumowania w samochodzie osobowym, rolniczym czy motocyklu. Aby jazda była bezpieczna, po wykonaniu tego zabiegu należy dopasować różne parametry do ciężaru pojazdu, rodzaju opon i felg. Wyważanie powinno być wykonane za każdym razem tak samo jak regulacja ciśnienia.

Pracownik zakładu Alu-Maxi informuje:

Sprzedajemy wysokiej jakości ogumowanie od najlepszych producentów. Gdy klient prosi o wymianę swoich na nowe, dobieramy idealnie pasujące rozmiarem do kół w danym samochodzie.

Te wszystkie czynności można zlecić specjalistom z warsztatu wulkanizacyjnego, którzy oferują także sprzedaż opon. Taka oferta przydaje się w momencie, jak pęknie opona lub zostanie naruszona na tyle, że należy ją wymienić na nową w serwisie.

Dlaczego warto wymieniać opony w warsztacie aniżeli w domowym zaciszu

O ile ktoś dysponuje całym zapleczem specjalnych urządzeń i narzędzi, które pozwolą mu na bezpieczną i efektywną wymianę opon w swoim garażu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zrobić. Jednak należy pamiętać, że przy każdej zmianie powinno sprawdzić się dokładnie wszystkie parametry, dlatego jeśli nie ma maszyn do wyważania, ciężko będzie to zrobić.

W nowoczesnych warsztatach wulkanizacyjnych, mechanicy dysponują dedykowanymi komputerami i programami, które sczytują wartości i ustalają, w którym dokładnie miejscu powinny być usytuowane wyważniki. Ciężko zrobić to precyzyjnie jeśli nie ma się takiego wyposażenia, co może skutkować niebezpieczną jazdą podczas podróży.