Wycieraczki samochodowe to gwarancja pełnej widoczności i bezpieczeństwa jazdy. Jeżeli zauważyłeś, że obecny komplet ulega powolnemu zużyciu i coraz gorzej radzi sobie z czyszczeniem szyb podczas ulewnego deszczu, nie czekaj i zamów nowy zestaw. Nie wiesz, które wycieraczki będą najlepsze do Twojego auta? Skorzystaj z porad specjalisty z Auto-Moto.

Kiedy wymienić wycieraczki samochodowe?

Deklarowana żywotność piór wycieraczek wynosi średnio od 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie możesz zauważyć pierwsze objawy zużycia, np. smugi powstające podczas przemywania szyby płynem do spryskiwaczy lub słabe zbieranie zanieczyszczeń. Typowym objawem usterki jest też głośny dźwięk, który pojawia się podczas tarcia piór o szybę. Jeżeli zauważysz niepokojące sygnały, nie zwlekaj! Ekspert z Auto-Moto wskazuje, że najlepszym okresem na wymianę wycieraczek jest wczesna wiosna. W okresie zimowym mechanizm czyszczący jest narażony na bardzo duże siły tarcia i podlega ciągłej intensywnej eksploatacji, dlatego pióra mogą z łatwością ulec złamaniu. Oczywiście, dobrej jakości wycieraczki przetrwają nawet kilka lat, dlatego tak ważna jest indywidualna ocena stanu.

Jak wybrać dobre wycieraczki samochodowe?

Kwestią podstawową jest określenie długości piór. W sklepie internetowym Auto-Moto znajdziesz katalogi części zamiennych, które pomogą w doborze części do konkretnego modelu auta.

Nasza oferta obejmuje wycieraczki bezprzegubowe, o aerodynamicznych i płaskich piórach idealnie przylegających do szyby, oraz klasyczny ze stelażem. Kierowcy, którym zależy na uzyskaniu najwyższej efektywności czyszczenia, mogą zdecydować się na wsparcie w postaci niewidzialnej wycieraczki, czyli preparatu tworzącego warstwę hydrofobową na przedniej szybie pojazdu.

 – wyjaśnia pracownik Auto-Moto. Uwaga! Wycieraczki to elementy wyposażenia pojazdu wymagane przez przepisy homologacyjne, dlatego niewidzialna wycieraczka może być traktowana wyłącznie jako element wspierający.