Uszkodzenie plastikowego zderzaka jest w większości przypadków kwalifikowane do wymiany. Zdarza się jednak, że części do wybranych modeli aut są drogie lub trudno dostępne, dlatego warto rozważyć naprawę uszkodzenia. Specjalista z warsztatu samochodowego AutoBromek Naprawy Powypadkowe wyjaśni, kiedy warto spawać plastikowy zderzak i jak osiągnąć satysfakcjonujący efekt prac.

Spawanie plastikowego zderzaka – kiedy ma sens?

Naprawa pękniętego zderzaka to pracochłonna czynność, która wymaga odpowiedniego przygotowania i doświadczenia. Jak wskazuje blacharz z serwisu AutoBromek Naprawy Powypadkowe, niedokładne zespolenie pęknięcia może sprawić, że część pozostanie osłabiona i przy najbliższej okazji ulegnie poważnym deformacjom.

Przed przystąpieniem do prac dokonujemy rzetelnej oceny stanu zderzaka i na tej podstawie wydajemy opinie, czy nadaje się do naprawy, czy wymiany. W przypadku odkształcenia musimy przywrócić oryginalną linię i dopasować krawędzie pęknięcia. Tę czynność wykonujemy na aucie, aby mieć pewność, że zderzak będzie przylegał ściśle do nadwozia

– wyjaśnia pracownik AutoBromek - warsztatu blacharsko-lakierniczego z Kiełpina, który oferuje profesjonalne usługi naprawy samochodów uszkodzonych w wyniku wypadków, kolizji czy gradobicia. Firma specjalizuje się w nowoczesnych naprawach metodą PDR (Paintless Dent Repair), czyli bezlakierowym usuwaniu wgnieceń. Warsztat zapewnia możliwość skorzystania z samochodu zastępczego podczas trwania naprawy. Oferuje naprawy bezgotówkowe z rozliczeniem z ubezpieczycielem. AutoBromek zapewnia profesjonalne doradztwo i wyjaśnienie procesu naprawy.

Ekspert radzi: jak przywrócić oryginalny kształt zderzaka?

Do naprawy zderzaka wykorzystuje się opalarkę, która nagrzewa zdeformowany i pęknięty plastik tak długo, aż krawędzie zaczną do siebie przylegać, a element nie będzie odstawał od nadwozia. Po ukończeniu prac wstępnych blacharz z AutoBromek odkręca zderzak i sprawdza oznaczenia po wewnętrznej stronie. Aby uzyskać satysfakcjonujące połączenie pęknięcia, należy zastosować materiał, z którego wykonano zderzak. Przed przystąpieniem do spawania należy oczyścić pęknięcie i ustawić odpowiednia temperaturę spawania (dobraną podług materiału). Zespalanie elementów to bardzo precyzyjna, choć niezbyt skomplikowana, czynność, dlatego warto powierzyć jej realizację doświadczonemu mechanikowi. Korzystając z usług sprawdzonego warsztatu zyskasz pewność, że zderzak zachowa swoje właściwości mechaniczne i nie ulegnie szybkiemu zużyciu.