Awaria wtryskiwaczy nie zawsze kończy się wymianą urządzenia. Jak wskazuje specjalista z Diesel Pomp, coraz więcej właścicieli pojazdów decyduje się na regenerację elementów. Właściwie przeprowadzona procedura pozwala odzyskać całkowitą sprawność i parametry zbliżone do oryginalnych. Jeżeli szukasz sposobu na oszczędności bez utraty jakości, to wspomniane rozwiązanie będzie idealne.

Regeneracja wtryskiwacza – o czym musisz wiedzieć?

Decyzja o regeneracji elementu powinna być poprzedzona rzetelną diagnostyką. Mechanik z Diesel Pomp oceni poziom zużycia wtrysków i podejmie decyzję o ewentualnej wymianie. A jakie są oznaki zużycia elementów?

Głównymi objawami świadczącymi o niesprawności urządzeń są problemy z rozruchem auta, nierówna praca silnika oraz utrata mocy. Kierowcy mogą zaobserwować znacznie gorsze osiągi oraz spalanie stukowe

– wyjaśnia pracownik Diesel Pomp. Zdarza się, że naprawa usterki jest niezwykle prosta i ogranicza się do wyregulowania wtrysków.

Wtryskiwacze regenerowane czy używane?

Zastanawiasz się, które wtryski będą lepsze – nowe czy używane? Jak wskazuje mechanik samochodowy z Diesel Pomp, używane elementy są pozyskiwane z różnych pojazdów i sprzedawane jako komplet. Co więcej, kupno używek jest obarczone dużym ryzykiem, ponieważ części mogą być niesprawdzone pod kątem sprawności. Decydując się na regenerację wtrysków otrzymujesz pełną specyfikację, która potwierdzi ich sprawność i parametry. Serwis Diesel Pomp udziela dwuletniej gwarancji na przeprowadzane prace, przez co nie musisz obawiać się, że urządzenia będą niezdatne do eksploatacji. Uwaga! W przypadku braku możliwości regeneracji własnych wtryskiwaczy możesz zdecydować się na zakup urządzeń zregenerowanych. Części te posiadają parametry zbliżone do wyjściowych, co jest potwierdzone specyfikacją. Jeżeli masz dodatkowe pytania dotyczące całego procesu, to skorzystaj z porady specjalisty ze wspomnianego warsztatu samochodowego.