Finansowanie zakupu auta - kredyt gotówkowy czy samochodowy?

Materiał partnera
2019-11-29

Kupno samochodu wiąże się z niemałym wydatkiem. Bez względu na to, czy jest to nowe, czy używane auto, trzeba za nie zapłacić od kilkunastu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Mało kto ma takie oszczędności. Szukając rozwiązań, warto zastanowić się nad kredytowaniem zakupu. Którą opcję wybrać - kredyt samochodowy, czy gotówkowy? Czym się różnią, który ma lepsze warunki?


Co to jest kredyt samochodowy?

Szukając odpowiedzi na to, czym różni się kredyt samochodowy od gotówkowego, warto mieć na uwadze, e ten pierwszy jest formą pożyczki celowej. Oznacza to, że bank udziela finansowania na zakup samochodu, a jego zabezpieczeniem jest zakupiony model auta. Za pozyskane z banku pieniądze można kupić samochody używane lub nowe, ale nie tylko. Osoba nabywająca środki może także sfinansować kupno motocykla, skutera, czy przyczepy kempingowej. Dla banku ważne jest, aby zakupiony pojazd miał ważny dowód rejestracyjny.


Przeszukując oferty, nie da się nie zauważyć, że istnieje kilka rodzajów kredytów samochodowych. Do najczęściej wymienianych należą:

  • kredyt balonowy - pożycza polega na spłacaniu niskich rat, które są równowartością określonej wartości samochodu, np. 80%. Pozostałe 20 procent należy wpłacić jednorazowo.
  • standardowy kredyt samochodowy - jest bardzo podobny do kredytu gotówkowego; tutaj raty kapitałowo - odsetkowe spłaca się co miesiąc przez czas, jaki został zatwierdzony w umowie kredytowej;
  • kredyt jednoratalna - takie finansowanie wymaga wniesienia określonego wkładu własnego, pozostała część kwoty do zapłaty jest finansowana przez bank. Należy ją spłacić w określonym w umowie czasie. Warto podkreślić, że kwota musi zostać spłacona w jednej racie. Tego rodzaju pożyczki nie mają oprocentowania. 

Szukając odpowiednich rozwiązań, zarówno jeśli chodzi o auto, jak i o możliwości ego kredytowania, warto udać się do profesjonalnego komisu, takiego jak F.u.h. Bingo Electronic Mirosław Żychowski, gdzie doświadczeni pracownicy nie tylko dobiorą odpowiedni samochód, ale również udzielą stosownych informacji na temat kredytowania jego zakupu. Warto mieć to na uwadze, jeśli nie ma się całej kwoty na zakup wymarzonego auta.

Opracowanie artykułu:

F.U.H. Bingo Electronic Mirosław Żychowski

ul. Nowotarska 93, 34-434 Harklowa małopolskie
e-mail
www
telefon