Opony różnych pojazdów produkowane są przede wszystkim z kauczuków. Tworzywo to cenione jest za swoją wytrzymałość i możliwość jego odzysku z uszkodzonych wyrobów. W przypadku opon kauczuk umożliwia nawet dokonywanie różnorodnych napraw. Nic dziwnego zatem, że komplety regenerowanego ogumienia są coraz chętniej kupowane przez polskich kierowców. Potwierdzają to fachowcy firmy GUMPAX, która prowadzi w Tarnowskich Górach właśnie skup opon – poznaj jego ofertę razem z nami!

Skup sprawnych opon

Firma GUMPAX działa na rynku już od wielu lat, a jej główną działalnością jest skup opon. Mowa o ogumieniu sprawnym, które może mieć ślady eksploatacji czy nawet niewielkie uszkodzenia. Istotne jest jednak to, by skupowane opony po ocenie technicznej nadawały się do wykonania procesów ich regeneracji. Nieprzyjmowane są zatem komplety czy pojedyncze sztuki z dużymi ubytkami w karkasie czy też z uszkodzeniami bocznymi. W takich przypadkach właściciele powinni znaleźć firmę zajmującą się profesjonalną utylizacją opon.

Jeśli chodzi o szczegóły oferty firmy GUMPAX z Tarnowskich Gór, warto podkreślić, że przyjmuje ona zestawy wulkanizacyjne od różnych pojazdów. Skup ten oferuje atrakcyjne ceny przy zakupie sprawnych:

  • opon pojazdów ciężarowych,

  • opon samochodów dostawczych,

  • opon samochodów osobowych,

  • opon pojazdów specjalistycznych,

  • opon marek premium,

  • opon mniej znanych producentów.

W ramach kompleksowej obsługi klienci liczyć mogą nawet na demontaż ogumienia. Firma GUMPAX przyjmuje też opony przesyłane paczkami kurierskimi, a szczególną ofertę współpracy kieruje do właścicieli flot – dla klientów posiadających więcej niż 5 samochodów/ciągników skup z Tarnowskich Gór opracował specjalny program partnerski, który skierowany jest również do firm zarządzających flotami obcymi.

Sprzedaż opon nowych i używanych

Ważną częścią działalności skupu opon GUMPAX jest sprzedaż ogumienia regenerowanego i to nie tylko do aut osobowych, ale również do ciągników siodłowych. Taką ofertę szczególnie warto przemyśleć, ponieważ kupno zestawów używanych i po przeprowadzanych specjalistycznych naprawach np. bieżnikowaniu, jest niebywale atrakcyjne cenowo. Co zaś z jakością opon regenerowanych? Jak mówi jeden z fachowców firmy GUMPAX:

Dzisiejsze metody regeneracji opon pozwalają na przywrócenie ich niemalże fabrycznych parametrów użytkowych. Nie trzeba zatem obawiać się niskiego komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Również przepisy umożliwiają wykorzystanie opon po naprawach w ruchu kołowym, a więc kierowca nie jest narażony na mandat czy negatywny wynik badania rocznego w Stacji Kontroli Pojazdów.

Specjaliści z firmy GUMPAX dodają, że przed regeneracją opony przechodzą złożone ekspertyzy, a po zakończonym serwisie dokładne testy. Tym samym inwestycja w nie jest bezpieczna i bardzo opłacalna, zwłaszcza że są one tańsze od nowych odpowiedników nawet o połowę! Firma GUMPAX może poszczycić się też obszerną ofertą opon regenerowanych i używanych w stałej sprzedaży. Znaleźć tam można zatem ogumienie do różnych pojazdów oraz modeli. Dużą zaletą kupna opon od GUMPAX jest też to, że na każdy produkt udzielana jest gwarancja. Liczyć można również na pełne doradztwo zakupowe!