Firmy spedycyjne są obecne na polskim rynku od wielu lat. Wciąż jednak powstają nowe, które wychodzą z lepszą ofertą do klientów. Prężnie działająca spedycja ma własną sieć z kilkoma lokalizacjami w środkowej osi Europy jak np. Grupa Robert Müller, która współpracuje z niezawodnymi i sprawdzonymi partnerami systemowymi. Wszystkie miejsca docelowe w najważniejszych ośrodkach gospodarczych w Niemczech i Europie, obsługuje w optymalnie zintegrowanym ruchu. We współpracy z przodującymi firmami spedycyjnymi, oferuje nie tylko kompleksowe połączenia, ale także najkrótsze czasy tranzytu w całej Europie.

Integracja z niemieckimi lokalizacjami

Integracja z niemieckimi lokalizacjami w systemowej sieci logistycznej stała się efektywną współpracą. Niemiecka firma transportowa i logistyczna Robert Muller sp. z o.o. kooperując z francuskim partnerem, zapewnia najlepsze połączenia z Francją. Oferuje usługi transportowe regionalne, krajowe i globalne oraz europejskie. Posiadając własną flotę, gwarantuje niezawodność i elastyczność zarówno na krótkich, jak i długich dystansach. Jeśli natomiast chodzi o transport, oferuje: ładunki drobnicowe do 3 ton; częściowe i pełne ładunki oraz bezpośredni ruch dla przesyłek od 3 ton. Współpracuje z Francją w zakresie transportu frachtem morskim oraz lotniczym.

Logistyka

Wymagania dotyczące nowoczesnego łańcucha wartości logistyki stają się coraz bardziej rozbudowane i złożone. Z myślą o coraz krótszych terminach i podwyższaniu standardów jakości, wymagane są innowacyjne koncepcje logistyczne i praktyczne rozwiązania, aby spełnić życzenia klientów końcowych i jednocześnie zapewnić rentowność ich firm. Spedycja działa we wszystkich obszarach nowoczesnego łańcucha logistycznego. Przejmuje złożone procesy logistyczne i poprawia wydajność logistyki. Outsourcing wymagań logistycznych daje możliwość różnicowania stałych kosztów logistyki tak, żeby klient płacił tylko za to, czego faktycznie potrzebuje.

Nowoczesne rozwiązania logistyczne

Logistyka magazynowa to przechowywanie, kompletacja i obsługa towarów. Firmy spedycyjne oferują przechowywanie kilku palet, jak i złożone koncepcje logistyczne. Wszystko jest uzależnione od potrzeb klienta. Ponadto korzystając z zaawansowanego oprogramowania do zarządzania magazynem, mają kontrolę nad przepływem materiałów, dzięki czemu zaoferują zarządzanie zapasami i mogą łatwo mapować procesy magazynowania i wyszukiwać, dzięki wsparciu IT. Stosują wymagane przez klienta, procedury kompletacji zamówień i outsourcingu, takie jak FIFO, LIFO itp. W razie potrzeby przeprowadzają również śledzenie BBD i numerów partii.