Posiadając samochód trzeba liczyć się z tym, że mogą wystąpić różnego typu awarie i usterki. Tym bardziej, gdy jest mocno eksploatowany. Jeśli twoja praca wymaga tego, by być przez większość czasu w trasie albo gdy po prostu twoją pasją są podróże i poznawanie nowych miejsc, dobrze by było mieć kontakt (czy to w telefonie czy na wizytówce) do sprawdzonej firmy zajmującej się pomocą drogową. Jeśli jesteś na etapie jej poszukiwania, zwróć uwagę na kilka istotnych rzeczy.

Czym jest pomoc drogowa?

Pomoc drogowa to usługi świadczone w sytuacjach, kiedy dojdzie do wypadku na drodze, kolizji bądź po prostu wystąpi usterka czy też awaria, która uniemożliwia dalsze poruszanie się samochodem. Pomoc taką świadczy firma Pomoc drogowa "Urbaś" Marcin Urbaś z Szaflar. Jej pracownicy odholują pojazd na najbliższy parking strzeżony albo w miejsce, które wskaże klient.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy

Wybierając konkretną firmę świadczącą usługi pomocy drogowej trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Po pierwsze zasięg oraz zakres działania. To niezwykle ważne, aby sprawdzić, czy będzie możliwość skorzystania, w razie konieczności, z usług w miejscu, do którego się wybierasz. Lokalna pomoc droga jest wystarczająca, gdy nie ma konieczności przemieszczania się poza miejscem zamieszkania (miejscowość i jej okolice). Jednak gdy masz zaplanowaną dalszą podróż warto korzystać z usług firmy o zasięgu ogólnopolskim bądź takiej jak firma „Urbaś”, która zajmuje się transportem samochodów z zagranicy oraz działa przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Ogromne znaczenie ma sam zakres pomocy. Należy pamiętać, że nie każda firma oferuje kompleksowe usługi. Warto to sprawdzić. Ważną kwestią jest także posiadany przez firmę sprzęt. Laweta oraz holownik to podstawowe wyposażenie. Dobrze, gdyby firma dysponowała rozbudowaną flotą pojazdów. Dzięki temu nie odmówi pomocy. Gwarancją wysokiej jakości usług jest też szybkie działanie, krótki czas oczekiwania na pomoc, ale także naprawa drobnych usterek na miejscu zdarzenia.

Co oferują firmy świadczące usługi pomocy drogowej?

Usługi pomocy drogowej są potrzebne w różnych sytuacjach. Nie tylko, gdy dojdzie do wypadku lub kolizji. Kiedy rozładuje się akumulator, dojdzie do jakiejś usterki, która spowoduje, że samochodów nie jest w stanie sam ruszyć z miejsca albo wjedziesz do głębokiego rowu wtedy potrzebne będzie holowanie. Firma świadczy przede wszystkim usługi holownicze oraz transport aut lawetą. Posiada flotę profesjonalnych samochodów holowniczych. Oferuje całodobową pomoc drogową. Zatrudnia doświadczonych kierowców, którzy w razie jakiejś usterki służą  pomocą i radą na miejscu. W sezonie letnim i zimowym można liczyć na ich pomoc na zakopiance. W ofercie firmy znaleźć można także holowanie maszyn rolniczych. Firma posiada profesjonalny i przystosowany do tego typu pracy sprzęt.