Metod usuwania wgnieceń w nadwoziu jest kilka. Jedną z najbardziej cenionych zarówno przez właścicieli pojazdów, jak i lakierników i blacharzy jest prostowanie karoserii metodą PDR. Wykonuje ją m.in. firma Go-Auto Andrzeja Goworowskiego z Augustowa w województwie podlaskim. Dlaczego warto naprawiać uszkodzenia blach tym sposobem? Na czym polega jej innowacyjność?

Jak usunąć wgniecenia na karoserii?

O wypadek, nieszczęśliwy zbieg okoliczności nie trudno, nie zawsze musi stać się on z nieuwagi własnej, czasami zagapienie się innego kierowcy sprawia, że nadwozie ulega uszkodzeniu. Z informacji uzyskanych z firmy Go-Auto Andrzej Goworowski wynika, że dawna metoda szpachlowania i ponownego lakierowania poszczególnych elementów odeszła do lamusa. Dzisiaj dużo mówi się o zaletach metody PDR, czyli wypychania wgnieceń bez polerowania, której podstawową zaletą jest brak konieczności malowania naprawianych części karoserii.

Zalety naprawy wgnieceń metodą PDR

W profesjonalnych zakładach zajmujących się naprawami uszkodzeń w nadwoziu, jak wspomniana firma Go-Auto podstawową techniką pracy jest metoda PDR. Pozwala ona ”wyciągnąć” wgniecenia różnej wielkości, przy czym w zależności od miejsca i głębokości uszkodzeń, jest ona prowadzona albo od środka, albo od góry. We wspomnianej firmie zwraca się uwagę na najdrobniejszy szczegół linii nadwozia, celem zapewnienia najwyższej jakości świadczonej usługi. Metoda PDR użyta przez osobę z doświadczeniem i wyczuciem w dłoni sprawia, że wgniecenie staje się niewidzialne i niewyczuwalne pod palcami dłoni.

Dlaczego warto stosować metodę PDR?

Jak wyjaśnia nam ekspert ds. likwidacji wgnieceń precyzja w działaniu jest w tym przypadku najistotniejsza. W porównaniu z innymi metodami jest ona nie tylko skuteczniejsza, ale praktycznie o połowę tańsza i szybsza — w przypadku trudniejszych wgnieceń trwać może maksymalnie kilka godzin, biorąc pod uwagę szpachlowanie i lakierowanie zajmuje to kilka dni. Co ważne auto w mgnieniu oka wygląda jak przed zdarzeniem, nic nie tracąc na wartości.