Ilość osi w lawecie to bardzo istotny parametr, który wpływa na jej właściwości transportowe i komfort podróżowania. Dostępne są zarówno lawety jedno-, dwu-, jak i wieloosiowe, które można dobrać w zależności od możliwości przewozowych, rodzaju ładunku czy umiejętności kierowcy. Na co dokładnie wpływa ilość osi w lawecie i na które rozwiązanie się zdecydować?

Jak dobrać ilość osi w lawecie?

Wybór lawety zależy od indywidualnych uwarunkowań i preferencji użytkownika. Przyczepy jednoosiowe są lekkie i łatwiejsze w prowadzeniu, szczególnie przed zintegrowaniem z docelowym pojazdem. Będą doskonałym wyborem dla początkujących kierowców. Lawety dwuosiowe zapewniają z kolei lepsze rozłożenie ciężaru ładunku, co zwiększa komfort jazdy. Laweta 3 osiowa zapewnia z kolei najlepszą stabilność i bezpieczeństwo przewożonych ładunków. Należy jednak pamiętać, że zazwyczaj im więcej osi, tym większa DMC pojazdu. W niektórych modelach lawet zdarza się jednak tak, że wartość Dopuszczalnej Masy Całkowitej jest taka sama – pomimo różnej ilości osi.

Lawety trzyosiowe – czym się wyróżniają?

Osoby, którym zależy na transporcie dużych i ciężkich ładunków, powinny z pewnością skłonić się do zakupu lawet trzyosiowych. Wyróżniają się platformą ładunkową o dużej ładowności, która sprawdza się w takich branżach, jak budownictwo, mechanika czy rolnictwo. Spora powierzchnia lawety umożliwia także przewożenie m.in. aut, maszyn budowlanych czy dużych palet. Przyczepa trzyosiowa to także zwiększona wytrzymałość i stabilność. Obecność potrójnych osi świetnie się sprawdza nawet w najcięższych i najtrudniejszych warunkach drogowych. Takie konstrukcje zwykle posiadają ocynkowaną ogniowo ramę, dzięki której praktycznie nie korodują i wyglądają estetycznie przez długi czas. Solidne konstrukcje oferuje m.in. producent lawet BORO, który dba o zadowolenie i bezpieczeństwo swoich Klientów.

Gdzie kupić lawetę?

Bez względu na rodzaj poszukiwanej lawety, warto decydować się na wybór cenionych producentów, którzy dbają o komfort i wygodę Klienta. Doświadczeni pracownicy korzystają z elastycznej i nowatorskiej polityki, która pozwala zmienić parametry techniczne lawety – ładowność, wymiary czy dodać osprzęt. Specjaliści przywiązują dużą wagę nie tylko do niezawodności i trwałości produktów również do ich różnorodności. Doświadczenie zdobyte przez wiele lat i indywidualne podejście do każdego zlecenia bezpośrednio przekłada się na zadowolenie Klienta. Warto zaufać doświadczonym producentom, którzy dbają o jakość oferowanych lawet.