Transport ponadgabarytowy jest zwany również ponadnormatywnym lub nienormatywnym. Oznacza transport takich towarów, których wymiary przekraczają normy określone w prawie dla pojazdów poruszających się po drogach. Dzisiaj szeroki wybór wyspecjalizowanych naczep umożliwia przewiezienie niemal każdego towaru ponadgabarytowego, ale organizacja takiego transportu wciąż wiąże się z licznymi przeszkodami, bowiem transport drogowy nie zawsze jest możliwy. Problem stanowią m.in. ronda, wysokie krawężniki, wiadukty czy mosty, gdzie modyfikacja trasy przejazdu jest problematyczna i kosztowna, a nieraz niemożliwa. Poznaj usługi firmy Sawpol z Bydgoszczy!

Co oferuje transport ponadnormatywny?

Firmy transportowe takie jak Sawpol dysponują ofertą, obejmującą przewozy ładunków ciężkich i cechujących się znacznymi rozmiarami – zajmują się transportem towarów, które ze względu na swoje gabaryty i wagę nie kwalifikują się do ładunków regulowanych normami prawa ruchu drogowego. Profesjonalnie realizowany przez nie transport ładunków ponadgabarytowych, przeprowadzany jest sprawnie i z uwzględnieniem najwyższych zasad bezpieczeństwa – zarówno przewożonych towarów, jak i uczestników ruchu drogowego. Istnieją zwykle na polskim rynku transportowym już wiele lat, dlatego mogą pochwalić się sporym doświadczeniem, umiejętnością planowania i profesjonalizmem w najbardziej wymagającym i skomplikowanym transporcie. Bogate usługi przewozów ponadgabarytowych obejmują:

  •  transport maszyn rolniczych i budowlanych,

  •  przewóz ciężkich ładunków,

  •  wymagający transport towarów specjalistycznych,

  •  organizację zezwoleń na transport ładunków ponadgabarytowych,

  •  profesjonalny pilotaż przewozów ponadgabarytowych,

  •  pomoc przy organizacji załadunku i rozładunku.

Przewóz jakich ładunków obejmuje transport ponadnormatywny?

Wielkości przewożonych towarów ponadgabarytowych są bardzo różne, jedynym ograniczeniem jest tu możliwość wytyczenia optymalnej trasy oraz flota przewoźnika. Oto jakie ładunki są najczęściej przewożone w myśl przepisów o transporcie ponadnormatywnym: ciężki sprzęt budowlany, drogowy, górniczy, maszyny rolnicze, magazyny i hale, linie produkcyjne i urządzenia przemysłowe, zbiorniki, konstrukcje stalowe.

Usługi firmy Sawpol

Sawpol to firma transportowa, która oferuje szeroki zakres usług transportowych zarówno na terenie kraju jak i za granicą. W swojej ofercie posiadają różnego rodzaju naczepy tj. niskopodwozie, zestaw czy platforma, które pozwalają na przewóz niemal każdego typu towarów. Od 2004 roku świadczą kompleksowe usługi transportowe dla firm o różnych wielkościach, w tym także przewozy nadgabarytowe oraz transport maszyn. Można skorzystać ponadto z przewozu drobnicowego oraz transportu busem. Zakres usług jest szeroki, dlatego zachęcamy do kontaktu!