Jak wybrać firmę spedycyjną?

2019-04-23

Równie ważny co sam proces produkcji, jest również transport towarów. Oba te czynniki decydują o ich jakości, dlatego producenci muszą przywiązywać szczególną uwagę również do tego, w jaki sposób ich produkty docierają do klientów. Zaangażowanie profesjonalnej firmy spedycyjnej będzie tu najlepszym rozwiązaniem, ponieważ dysponuje ona odpowiednim sprzętem, który zapewni bezpieczeństwo ładunku każdego rodzaju.

Wiarygodny przewoźnik

Warunkiem bezpieczeństwa naszego ładunku jest przede wszystkim rzetelność firmy transportowej. Wybierać powinniśmy zatem taką, której kompetencje możemy zweryfikować. Dobrze jest zlecić to specjalistom takim jak zatrudnieni w firmie Fast Spedition PL zajmującej się transportem drogowym w zakresie pośrednictwa przy przewozie rzeczy.

Do zakresu zadań firmy należy przede wszystkim udzielanie porad na temat przebiegu procesu spedycji oraz organizacja zleceń spedycyjnych. Pod tym hasłem kryje się wiele czynności, z których pierwszym krokiem jest zawarcie umowy przewozu i przygotowanie kompletnej dokumentacji, a w przypadku transportu międzynarodowego również obsługa celna. Istotny jest dobór optymalnej trasy, która zapewni szybki, sprawny, ale bezpieczny i stosunkowo tani transport na wyznaczone przez klienta miejsce. Podwykonawcy zajmujący się usługą transportu są przez nią weryfikowani pod względem rzetelności oferty, uprawnień, licencji oraz certyfikatów.

Bezpieczeństwo naszej przesyłki gwarantuje też  nadzór spedycyjny, czyli kontrola przepływu informacji między poszczególnymi uczestnikami procesu spedycyjnego oraz samego przewozu przesyłki. Efektem nadzoru są regularne raporty dotyczące statusu realizacji zlecenia. Częścią nadzoru spedycyjnego będzie ponadto nadzór nad bezpieczeństwem ładunku. Zwróćmy uwagę, czy wybrana przez nas firma jest ubezpieczona na wypadek nieprzewidzianych okoliczności. Zabezpieczenie firmy Fast Spedition PL w tym zakresie wynosi 300 tysięcy dolarów.

Specjalistyczny sprzęt

Do obowiązków firmy spedycyjnej należy również zapewnienie środków transportu dopasowanych do charakterystyki przewożonych produktów. Przewozu w warunkach temperatury kontrolowanej wymaga przede wszystkim transport artykułów spożywczych, ale jest wiele innych produktów, które przez swoją specyfikę muszą być przewożone w określonych warunkach.

Wybierajmy więc firmę spedycyjną, która oferuje duży wybór pojazdów i jest w stanie zaproponować nam odpowiedni dla naszych potrzeb. Warunki przewozu mają kluczowe znaczenie dla zachowania jakości towarów zarówno w przypadku transportu krajowego, jak i międzynarodowego. Niezależnie od pokonywanej odległości, musimy zadbać o odpowiednie warunki i zabezpieczenia – przed uszkodzeniem lub zepsuciem.

Opracowanie artykułu:

Fast Spedition Pl Danuta Węgłowska

ul. Augustowska 34/2, 10-683 Olsztyn warmińsko-mazurskie
e-mail
www
telefon