Jakie zakłady wulkanizacyjne wybierać i jak często się do nich zgłaszać?

Materiał partnera
2019-08-30

W Polsce działa ponad 17 tysięcy warsztatów samochodowych. Duży odsetek z nich działa również w dziedzinie wulkanizacji samochodowej. Na rynku można spotkać się również ze specjalistycznymi pracowniami, które dedykują swoje usługi tylko w tym obszarze. Najlepsze z nich rozszerzają go jednak o prace mechaniki samochodowej dotyczące układów hamulcowych, kierowniczych, czy też zawieszenia. To właśnie z takimi podmiotami powinniśmy podjąć stałą współpracę!

Czym powinien wyróżniać się „Twój” zakład wulkanizacyjny?

Zakład wulkanizacyjny, z którym podejmiemy współpracę – najlepiej stałą i długotrwałą – powinien przede wszystkim wyróżniać się zatrudnianiem ekspertów dziedzinowych, o dużym doświadczeniu. Powinni znać oni metodologie naprawcze różnych koncernów samochodowych, a także odmienne techniki wulkanizacyjne. Ważne jest również to, aby mogli oni pracować na innowacyjnych sprzętach i w oparciu o najnowsze rynkowe narzędzia. Dzisiaj jest to ważne między innymi przy takich procesach, jak korygowanie geometrii kół, czy ich przykręcanie. Półautomatyczne osprzęty z różnymi czujnikami zapewnią nam wysoką jakość oraz bezpieczeństwo.

Czym jeszcze jednak powinien charakteryzować się nasz zakład wulkanizacyjny? Przede wszystkim szeroką ofertą, która połączy dziedzinę wulkanizacji z mechaniką samochodową. Mowa o bieżnikowaniu opon, przechowywaniu ogumienia, o ich naprawach, czy też o wymianie opon z zimowych na letnie i z letnich na zimowe. Najlepsze zakłady podejmują się także wymiany tarcz hamulcowych i klocków hamulcowych, czy też regeneracji felg. Tu można wymienić polecany proces ich prostowania!

Prostowanie felg wyznacznikiem umiejętności wulkanizatora

Szukając dla siebie zakładu wulkanizacyjnego, warto zwracać uwagę na te, które w swoich usługach przewidują działania prostowania felg. Proces ten, pomimo tego, iż odbywa się na specjalnych maszynach, rozgrzewających materiał aluminiowy lub stalowy do olbrzymich temperatur, w dużej mierze wykonywany jest dzięki umiejętnościom manualnym wulkanizatorów. To oni bowiem niwelują zakrzywienia felg, formując pierwotny kształt. Do tego potrzebne jest duże doświadczenie dziedzinowe, a także doskonała znajomość materiałoznawstwa. Jeśli chodzi o zalety prostowania felg, warto wiedzieć, że wielokrotnie dzięki temu procesowi, można uzyskać niemalże fabrycznie nowe wyroby, czasem nawet kilkukrotnie taniej, niż przy zakupie nowego kompletu.

Jeśli poszukujesz zatem sprawdzonego wulkanizatora, który obsługuje również firmy transportowe i handlowe, czy floty pojazdów delegacyjnych różnego typu przedsiębiorstw, zgłoś się do Wulkanizacji CHANGE TYRES, która działa w Warszawie.

Opracowanie artykułu:

Wulkanizacja Change Tyres Łukasz Pamrów

ul. Relaksowa 12d, 02-796 Warszawa Ursynów, mazowieckie
e-mail
www