Awarie motocykla są zróżnicowane i dotyczą zarówno jednostki napędowej jednośladu, jak i np. układu zawieszenia czy elektroniki. Niezależnie od charakterystyki usterki, warto zadbać o to, by jej naprawą zajął się wyspecjalizowany warsztat. Jednym z takich miejsc jest Motoserwis Strojwąs znajdujący się w Opalenicy. Sprawdź, jakie konkretnie usługi świadczy ten punkt!

Czego dotyczą i z czego wynikają usterki silników w motocyklach?

Znaczna część zgłaszanych awarii motocykli dotyczy zamontowanych w nich jednostek napędowych. Charakterystyczne dla silników objawy nieprawidłowej pracy to nierówne obroty, wyraźnie odczuwalny spadek mocy czy szybkie nagrzewanie się do zbyt wysokich wartości. W każdej z opisanych sytuacji dobrym rozwiązaniem jest przeprowadzenie badania stanu technicznego w warsztacie Motoserwis Strojwąs. Jak informują jego pracownicy, dysponują oni stanowiskiem do diagnostyki komputerowej, która w nowszych modelach jednośladów pozwala w krótkim czasie wskazać źródło problemu.

Jeśli jednak motocykla nie da się w ten sposób sprawdzić, mechanicy przystąpią do oględzin z użyciem odpowiednich narzędzi. Niekiedy dochodzi do problemów z głowicą silnika – jest ona poluzowana, odkształcona lub brakuje w niej uszczelek. Uszkodzeniom ulegają także cylindry wymagające wymiany. Za nieprawidłową pracę jednostki napędowej mogą też odpowiadać zapieczone pierścienie. Każdą z tych stosunkowo często zdarzających się usterek są w stanie naprawić fachowcy z Motoserwis Strojwąs w Opalenicy.

Jak można zapobiegać awariom motocykla?

Do warsztatów zgłaszają się również właściciele jednośladów, w których doszło do usterki układu zawieszenia. Stuki w trakcie jazdy czy wrażenie niestabilnego prowadzenia pojazdu to objawy, których nie można bagatelizować. Choć mogą oznaczać poważną awarię, to jednak najczęściej naprawa motocykli polega w tym wypadku na usunięciu wycieku płynu hydraulicznego odpowiadającego m.in. za utrzymanie właściwych warunków pracy amortyzatorów teleskopowych. Pomoc w tym zakresie uzyskać można w warsztacie Motoserwis Strojwąs.

Wielu z wymienionych awarii motocykliści są w stanie uniknąć. Wymaga to jednak regularnego pojawiania się w takich miejscach jak wspomniany punkt w Opalenicy. Oprócz obowiązkowego przeglądu technicznego dobrym rozwiązaniem jest bowiem niezależne serwisowanie jednośladu – również wtedy, gdy nie wykazuje on objawów uszkodzenia poszczególnych podzespołów. Motoserwis Strojwąs przeprowadza rutynowe kontrole stanu motocykli, wskazując właścicielom pojazdów elementy kwalifikujące się do wymiany ze względu np. na wyraźne ślady wysokiego zużycia. Zastąpienie ich nowymi komponentami bardzo często pozwala zapobiec problematycznym i kosztownym w naprawie awariom.