Korzyści wynikające z zakupu nowego auta

Materiał partnera
2019-10-15

Możliwość posiadania własnego samochodu, prosto z salonu dla wielu miłośników motoryzacji jest niezwykle kusząca. Często jednak biją się oni z myślą o opłacalności takiej inwestycji, ponieważ jest ona powszechnie uważana za droższą od kupna auta używanego. Ponadto kupowanie auta z salonu, które po opuszczeniu go natychmiast staje się tańsze, zaczęto utożsamiać z fanaberią i snobizmem. Należy się zastanowić czy warto ulegać tym opinią.

Naprawy gwarancyjne

Należy w tym miejscu pamiętać, że naprawa auta w pierwszych latach obowiązywania gwarancji jest bezpłatna. Auta używane nie podlegają tej procedurze. Jest to pierwszy element, który wskazuje na pozorny jedynie związek pomiędzy samochodem z rynku wtórnego a oszczędnością. Jeśli chodzi o pojazdy “z drugiej ręki” tak naprawdę nie mamy gwarancji co do ich realnego przebiegu czy dostępu do dokumentacji technicznej, więc może ono po zakupie okazać się przeinwestowane, podkreślają pracownicy grupy Auto Wimar. Używane auta nie podlegają także ubezpieczeniu w przeciwieństwie do nowych modeli. Inne warunki dotyczą także sprzedaży auta, którego jesteśmy pierwszym właścicielem. Często jest to fakt, który pozwala na podbicie wyższej ceny, tym bardziej, jeśli auto jest dobrze utrzymane i posiada pełną dokumentację.

Wyprzedaż roczników i auta demonstracyjne

Nie zapominajmy również, że kupno nowego samochodu również może się wiązać z dodatkowymi oszczędnościami. Dotyczy to m.in. wyprzedaży roczników, która zazwyczaj ma miejsce pod koniec roku kalendarzowego lub zakupu auta podemonstracyjnego. Dealerom w takich momentach zależy, aby znaleźć miejsce dla nowych roczników i często proponują oni np. dodatkowe ubezpieczenia. Z kolei auta demonstracyjne, to pojazdy, które najczęściej w salonie podlegają przeglądom i konserwacji, ponieważ stanowią jego wizytówkę. Oba te warianty to zarówno oszczędności, jak i korzystna inwestycja w jakość i bezpieczeństwo.

Autoryzowane naprawy i przeglądy

Opłaca się pamiętać, że kupno auta od autoryzowanego dealera wiąże się z wieloma korzyściami. Jedną z nich jest możliwość kompleksowego przeglądu na stacji kontroli pojazdów oraz napraw w autoryzowanym serwisie. Istnieje także opcja korzystnego ubezpieczenia auta w towarzystwach współpracujących z serwisem. Są to elementy umowy, które zwiększają bezpieczeństwo korzystania z nowego auta.

Opracowanie artykułu:

Auto Wimar Sp. z o.o.

Gruchacza 39, 02-814 Warszawa Ursynów, mazowieckie
e-mail
www