Na zamontowanie instalacji gazowej w samochodach decyduje się coraz więcej właścicieli pojazdów. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta! Dzięki temu można sporo zaoszczędzić na kosztach paliwa. Jest to szczególnie widoczne, kiedy kierowcy pokonują sporo kilometrów każdego dnia. Mimo że zainstalowanie instalacji gazowej to spory wydatek, warto się nad nim zastanowić. Musisz pamiętać, że niezwykle ważna jest odpowiednia regularna legalizacja LPG!

Czy warto instalować instalację gazową w samochodach?

Odpowiedź na to pytanie została już udzielona w akapicie powyżej i nie powinna nikogo zaskoczyć. Każdy poszukuje oszczędności, w przypadku paliwa jest to szczególnie ważne, a co najważniejsze, możliwe. Wystarczy zgłosić się do odpowiedniej firmy, która specjalizuje się w montażu i serwisie instalacji gazowych. Prawidłowo zamontowana instalacja LPG zagwarantuje Ci bezpieczną i tanią eksploatację. Wśród zalet wynikających z zainstalowania gazu w samochodzie znajdziesz:

  • gaz jest zdecydowanie bardziej ekologiczny niż benzyna

  • niższe rachunki za paliwo

  • cichsza praca silnika

  • możliwość przełączenia na zasilanie benzyną w każdym momencie.

Jedną z godnych polecenia firm jest Trans-Wag z Lublina, która działa na rynku już od wielu lat - swoją działalność rozpoczęła już w 1995 roku, dzięki czemu zdobyła doświadczenie i uznanie wśród klientów. Jej oferta obejmuje legalizację zbiorników i butli gazowych LPG i CNG, przeprowadzanie badań doraźnych zbiorników na gaz propan i badań okresowych zbiorników samochodowych na gaz. Ponadto specjaliści zajmą się montażem, serwisem, przeglądami i naprawami samochodowych instalacji gazowych LPG i CNG. Uzupełnieniem zakresu usług jest serwis klimatyzacji samochodowej, wymiana oleju i płynów oraz sprzedaż części LPG . A czym dokładnie jest wspomniana legalizacja? O tym dowiesz się w dalszej części artykułu.

Czym jest legalizacja zbiorników LPG? Dlaczego jest tak ważna?

Legalizacja zbiorników LPG to badanie, które umożliwia dalszą, bezpieczną eksploatację instalacji gazowej w danym samochodzie. Wielu kierowców ma dylemat, jak często ją wykonywać. Jednak okres ten jest ustalony odgórnie i niezmienny od wielu lat. Po zainstalowaniu instalacji gazowej pierwsza legalizacja musi się odbyć po upływie 10 lat. Dokładny dzień i miesiąc jej wykonania możesz odczytać z tabliczki. Warto zaznaczyć, że instalacja gazowa może być legalizowana z reguły jeden raz, gdyż jeden zbiornik można eksploatować maksymalnie 20 lat. Po tym czasie niezbędne jest wykonanie wymiany na nowy.

W czasie legalizacji uprawniona osoba sprawdza stan techniczny oraz przeprowadza próbę szczelności. Zgoda na dalsze użytkowanie danego zbiornika LPG możliwa jest tylko wtedy, gdy wszystkie etapy zakończą się pomyślnie! Pamiętaj, że legalizacja jest niezbędna nie tylko po upływie 10 lat od momentu zainstalowania jej po raz pierwszy, ale powinieneś ją również wykonać po zakupie samochodu z gazem, jak i po wypadku samochodowym!