Każdy posiadacz samochodu doskonale powinien zdawać sobie sprawę z tego, iż wypadki i kolizje drogowe to praktycznie codzienność. Dzieje się tak bardzo często z wielu, różnych przyczyn takich jak na przykład złe warunki na drogach, zmęczenie bądź nieuwaga kierowcy. W przypadku tego typu zdarzeń mamy możliwość skorzystania z opcji bezgotówkowej likwidacji szkód.

Czym jest bezgotówkowa likwidacja szkód komunikacyjnych?

Bezgotówkowa likwidacja szkód komunikacyjnych to określenie odnoszące się do jednej z najciekawszych opcji, jakie oferuje nam serwis w przypadku uszkodzonego w wypadku drogowym samochodu. Usługa ta polega na wykonaniu koniecznych napraw bez konieczności pokrycia kosztów bezpośrednio przez osobę poszkodowaną. Cały ten proces odbywa się bowiem bez naszego udziału na linii warsztat samochodowy – towarzystwo ubezpieczeniowe.

Jedyną rzeczą, jaką my jako poszkodowani w kolizji musimy wykonać w kontekście bezgotówkowej likwidacji szkód, jest tak naprawdę zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela lub serwisu oraz podpisanie upoważnienia do wykonywania czynności formalnych w naszym imieniu. W przypadku tej opcji odszkodowanie zostaje wypłacone na podstawie przedstawionych przez mechanika faktur za serwis oraz kosztorysu.

Dlaczego warto skorzystać z bezgotówkowej formy naprawy pojazdu?

W przypadku bezgotówkowej likwidacji szkód komunikacyjnych bardzo istotna i przydatna jest również możliwość skorzystania z auta zastępczego, co oferuje nam firma Maran Auto Service z Warszawy. W takich przypadkach nie mamy również żadnego kontaktu z gotówką pochodzącą z polisy ubezpieczeniowej i nie musimy martwić się o zaniżenie kosztów naprawy szkód. Do listy zalet związanych z tym wariantem zaliczamy również bezpieczeństwo oraz wygodę.

Podjęcie decyzji o dokonaniu naprawy naszego samochodu w formie bezgotówkowej to dla nas niewątpliwie ogromna korzyść. Dzięki tego typu usłudze nie musimy bowiem załatwiać wszelkich formalności na własną rękę. Można zatem uznać, iż jest to ogromna oszczędność naszego cennego czasu.