Podczas planowania przewozu różnych towarów musimy wziąć pod uwagę odpowiedni dobór środka transportu, który zastosujemy w danym przypadku. Niektóre artykuły wymagają specjalnych warunków do przechowywania, czy dodatkowych zabezpieczeń w czasie przewozu. Na rynku możemy znaleźć wiele firm, które świadczą usługi transportowe. Jednym o oferowanych rozwiązań są naczepy typu firanka. Chcecie dowiedzieć się więcej na temat tej opcji? Ten artykuł przedstawia najważniejsze kwestie. Zapraszamy do poniższej lektury!

Konstrukcja naczepy

Naczepa firanka to popularne rozwiązanie, stosowane w transporcie drogowym. Jest zaliczana do naczep plandekowych i nie odbiega konstrukcją znacznie od klasycznych platform. Swoją nazwę naczepa zawdzięcza specyficznej budowie - boki przestrzeni ładunkowej przysłonięte są plandeką, która przesuwana jest na czas załadunku i rozładunku. Czynność ta przypomina odsłanianie firanki, stąd ta prosta nazwa szybko przyjęła się wśród firm transportowych. Rama naczepy wykonana jest z wysokiej jakości stali konstrukcyjnej, dzięki czemu odznacza się wysoką odpornością na ścieranie i niekorzystne warunki atmosferyczne. Podłoga dobrana jest w ten sposób, aby umożliwić wjazd wózka widłowego z transportem nawet do 7 ton nacisku przedniej osi. Każdy detal jej budowy jest przemyślany, aby zapewnić maksymalną funkcjonalność naczepy.

Bezpieczeństwo i funkcjonalność

Naczepa firanka umożliwia transport materiałów w pełni bezpieczny i wygodny sposób. Dzięki zastosowaniu wspomnianej plandeki cały proces załadunki i rozładunku przebiegania szybko i sprawnie. Można rozładować towar, który znajduje się w dowolnym miejscu przestrzeni ładunkowej, co znacznie ułatwia sprawę i jest doceniane przez wielu pracowników firm transportowych. Zabezpieczenie w tej naczepie jest bardzo solidne i funkcjonalne. Ładunek jest mocowany w większości przypadków za pomocą specjalistycznych pasów, bezpośrednio do głównych elementów konstrukcyjnych. Dodatkowo stosuje się, także boczny rant oraz uzupełniające aluminiowe łaty. Co ważne, sama plandeka wykonana jest z grubego tworzywa, odpornego na zmienne warunki atmosferyczne.

Gdzie najlepiej wynająć naczepę

Jeśli planujemy przewóz towarów, najlepiej zgłosić się do zaufanej i sprawdzonej firmy transportowej. Tam osoby z doświadczeniem pomogą nam dobrać odpowiedni rodzaj pojazdu, który sprawdzi się w naszym przypadku. Aby cały transport przebiegł sprawnie i bez problemów, musimy zadbać o bardzo wiele aspektów, stąd zdecydowanie lepiej dobrze sprawdzić daną firmę i wybrać świadomie. Doskonałymi opiniami klientów cieszy się Paweł Kaczmarski Usługi Transportowe. Co ich wyróżnia? Sumienność, terminowość i indywidualne podejście do każdego zlecenia. Zdecydowanie warto udać się do nich, poszukując sprawdzonej firmy transportowej.

Naczepy typu firanka do dobre rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu przypadkach. Jeśli dodatkowo znajdziemy zaufaną firmę transportową, możemy mieć pewność, że przewóz towarów przebiegnie sprawnie i bezpiecznie.