Poprawne działanie hamulców jest możliwe dzięki wmontowanym w układ klockom hamulcowym, ściśle współpracujących z powierzchnią tarczy hamulcowej.  W momencie gdy się zużyją, wymagają wymiany. Warto kupować je ze sprawdzonego źródła np. z  Centrum Motoryzacyjnego Magnus. Czym kierować się przy ich zakupie?

Budowa klocka hamulcowego

Na klocki hamulcowe składa się kilka podzespołów. W Centrum Motoryzacyjnym Magnus, które oferuje części do samochodów osobowych i dostawczych, dowiedzieliśmy się, że tworzą je: płytka nośna, międzywarstwa oraz materiał cierny. Od składu ostatniego elementu zależy trwałość wyrobu i jego „spasowanie” z potrzebami auta.

Ogólnie ścieralną powierzchnię klocków tworzy się z grafitu, wełny stalowej, włókien miedzianych i szklanych, a także brązu czy tlenków żelaza. We wspomnianej hurtowni samochodowej możesz liczyć na fachowe doradztwo branżowe i pomoc w doborze odpowiedniego rodzaju klocka czy to do osobówki, czy pojazdu ciężarowego. Dzięki współpracy wyłącznie z uznanymi producentami elementów eksploatacyjnych w maszynach mechanicznych masz gwarancję, że zakupiony element układu hamulcowego będzie spełniał najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa i wydajności.

Co należy sprawdzić przed wymianą klocków samochodowych?

Jak wynika z informacji uzyskanych w Centrum Motoryzacyjnym Magnus, gdy chcemy, by jak najmniej niszczyły one tarczę, warto kupić klocki organiczne miękkie. Nie warto natomiast kupować produktów nieznanej jakości,  gdyż te mogą się „wytrzeć”, nawet już po kilku tygodniach standardowej eksploatacji.