Jedną z najtrudniejszych decyzji dla kierowcy jest wybór odpowiedniego samochodu. Swoje wady i zalety mają zarówno nowe samochody, jak i auta używane. To od każdego kierowcy indywidualnie zależy, czy jego potrzeby lepiej spełni samochód używany, nowy, a może najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z wypożyczalni samochodowej. Czym należy kierować się przy wyborze samochodu i na co warto zwrócić uwagę?

Nowe samochody sprowadzane na indywidualne zamówienie

Zakup nowego samochodu niesie ze sobą wiele korzyści dla kupującego. Kupując  nowe auto, dokładnie wiemy, czym charakteryzuje się dany model, jakie ma wyposażenie oraz posiadamy wszelkie informacje o samochodzie. Nowe samochody objęte są gwarancją producenta, dzięki czemu w razie awarii czy usterek powstałych podczas użytkowania pojazdów, szkody zostaną usunięte bez dodatkowych kosztów. Należy jednak pamiętać, że samochód objęty gwarancją musi przechodzić okresowe przeglądy w ASO (Autoryzowany Serwis Obsługi), co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Decydując się na zakup nowego samochodu, warto skorzystać z usług profesjonalnego salony samochodowego, który zajmuje się sprowadzaniem nowych samochodów na indywidualne zamówienie klienta. Dzięki temu możemy uzyskać fachowe wsparcie i pomoc w wyborze auta z odpowiednim wyposażeniem.

Auto używane w dobrym stanie

Wiele osób decyduje się na zakup starszych samochodów. Jest to podyktowane różnymi motywami (niższa cena, chęć posiadania konkretnego modelu i wiele innych powodów). Samochody używane są zazwyczaj znacznie tańsze, ale przy ich zakupie trzeba zwrócić szczególną uwagę na stan techniczny oraz wszelkie informacje dotyczące przebiegu i historii napraw. Na rynku możemy niestety natrafić na nieuczciwych sprzedawców, którzy próbują zakłamywać faktyczny stan samochodu i tym samym podnieść jego cenę. Dlatego najlepiej korzystać z usług salonów samochodowych sprzedających auta używane.  Takim miejscem jest firma Bano-Wyderka w której znajdziemy duży wybór samochodów używanych z rynku krajowego. W serwisie firmy auta przechodzą kompleksowy przegląd aby wyeliminować usterki. Samochody sprzedawane przez firmę  posiadają gwarancję fabryczną lub dealerską. W salonie dodatkowo oferowane są pakiety ubezpieczeniowe oraz najkorzystniejsze formy zakupu ratalnego lub leasingu.

Serwis

Firma Bano Wyderka to również serwis mechaniczny i blacharsko- lakierniczy  europejskiej sieci Eurowarsztat. W biurze serwisu można zgłosić szkodę komunikacyjną oraz uzyskać fachową poradę w sprawie likwidacji szkody, a także zlecić bezgotówkową naprawę wszystkich firm ubezpieczeniowych działających na polskim rynku. Na czas naprawy oferowane są auta zastępcze z OC sprawcy i na indywidualne zlecenie z własnej wypożyczalni. Do dyspozycji klientów są auta różnych klas,dzięki czemu zawsze znajdziemy pojazd dostosowany do naszych potrzeb.

Wypożyczalnia samochodów

Osoby chcące korzystać z samochodu tylko okazjonalnie powinny się zastanowić, czy zakup i utrzymanie auta jest dla nich dobrą inwestycją. Jeśli z samochodu będziemy korzystać rzadko, warto rozwarzyć korzystanie z wypożyczalni .Jeśli z auta będziemy korzystać rzadko, warto rozważyć korzystanie z wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu decydując się na skorzystanie z samochodu, będziemy mieli pewność, że auto, do którego wsiadamy, jest w odpowiednim stanie technicznym. Utrzymanie rzadko używanego samochodu niesie za sobą spore koszty związane z serwisowaniem, przez co opłacalność posiadania własnego auta znacząco maleje.

W dobrych wypożyczalniach samochodowych możemy znaleźć samochody różnej klasy, dzięki czemu zawsze znajdziemy pojazd dostosowany do naszych potrzeb. Koszty związane z czasowym wypożyczeniem auta, dla wielu osób mogą okazać się niższe niż posiadanie własnego samochodu.