Przewóz nierozkładalnych mebli i innych elementów wyposażenia wnętrz może nastręczać wiele trudności. Aby mieć pewność, że dobytek zostanie przetransportowany z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i trafi w nowe miejsce w nienaruszonym stanie, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy świadczącej usługi przewozowe.

Przeprowadzka z busem – dlaczego warto wynająć samochód dostawczy?

  • Szybkość działania

Auto z obszerną przestrzenią bagażową to gwarancja szybkiej i sprawnej przeprowadzki. W przypadku standardowych zleceń w zupełności wystarczy jeden kurs, aby przewieźć wszystkie elementy wyposażenia w nowe miejsce. Decydując się na samodzielną przeprowadzkę z wykorzystaniem samochodu osobowego, cała procedura ulegnie znacznemu wydłużeniu. Co więcej, istnieje obawa, że przewożony sprzęt ulegnie uszkodzeniu (w ostateczności ucierpi autom, a nawet kierowca). Jeżeli ładunek jest szczególnie duży i nieustawny, samodzielny przewóz może być nie tylko utrudniony, ale wręcz niemożliwy. 

  • Elastyczność

Wynajem busa przeprowadzkowego daje możliwość ustalenia dokładnego czasu realizacji usługi. Firmy transportowe są bardzo elastyczne, dzięki czemu klient może wybrać dowolny dzień odbioru towaru i mieć pewność, że transport przebiegnie płynnie i bez opóźnień.

Warto przy tym zauważyć, że w samochodzie osobowym zmieści się naprawdę wiele rzeczy, skutkiem czego kierowca musi wykonać od kilku do nawet kilkunastu kursów. Im większe obciążenie pojazdu, tym więcej paliwa spala, co w rezultacie może wynieść kwotę porównywalną do wynajmu busa przewozowego.

  • Bezpieczeństwo

Przewóz ciężkich sprzętów samochodem osobowym wiąże się z dużym ryzykiem – wystarczy jedno gwałtowne hamowanie i nieszczęście gotowe. Aby uniknąć sytuacji zagrożenia zdrowia i życia kierowcy, lepiej powierzyć transport mebli doświadczonemu przewoźnikowi, takiemu jak Firma Handlowo Usługowa Adcd Krzysztof Bałdyga,  dysponującemu systemami zabezpieczeń, które pozwolą unieruchomić ładunek.

  • Pomoc w załadunku i rozładunku

Decydując się na wynajem busa z kierowcą można liczyć na pomoc z wnoszeniem i wynoszeniem ładunków. To znacznie przyspiesza czas przeprowadzki – klient może kończyć pakowanie rzeczy, podczas gdy ekipa wnosi do busa już przygotowany ładunek.

Przewozy busem to korzystne rozwiązanie zarówno dla osób prywatnych, jak i właścicieli firm. Duża przestrzeń załadunkowa i doświadczenie przewoźnika w optymalnym rozmieszczeniu i unieruchomieniu ładunku, daje możliwość szybkiego przewozu wszystkich niezbędnych sprzętów – a wszystko przy minimum formalności.