Pojazdy i różnego rodzaju mobilne urządzenia są podstawą wielu zakładów przemysłowych i działalności rolniczej. Ich funkcjonalność zależna jest w ogromnym stopniu od sprawności, którą zapewnić mogą regularnie wykonywane przeglądy techniczne. Opony są jednymi z najsilniej eksploatowanych elementów budowy tych maszyn, dlatego ważne jest, aby zapewnić im serwis opon na wysokim poziomie.

Wymagania opon przemysłowych

Przemysł obejmuje swoim zakresem rozmaite branże i przedsiębiorstwa, które na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej wykorzystują specjalistyczne pojazdy oraz urządzenia. W odpowiedzi na specjalistyczne potrzeby tych podmiotów powstały opony przemysłowe:

  • opony wielkogabarytowe;
  • opony budowlane;
  • opony do transportu wewnętrznego.

Właściwe ogumienie ma też ogromne znaczenie w rolnictwie, gdzie odpowiednio dobrane opony rolnicze pozwalają prowadzić efektywną obróbkę gruntów rolnych.

Opony przeznaczone do przemysłu oraz rolnictwa różnią się od opon dla samochodów osobowych licznymi parametrami. Są przede wszystkim większe – proporcjonalnie do wielkości pojazdów i warunków, w jakich mają one pracować. Ponadto, również ze względu na ich przeznaczenie, są wytrzymalsze i przystosowane między innymi do trudnego, nierównego terenu.

Serwis opon, któremu powierzamy montaż czy naprawę opon przemysłowych i rolniczych, musi zatem dysponować sprzętem i narzędziami, które sprawdzą się w przypadku tego rodzaju ogumienia. Ogromne znaczenie ma też doświadczenie w tego rodzaju pracy – znajomość branży oraz oczekiwań klientów pozwala realizować zlecenia sprawnie i skutecznie, a to ważne dla przedsiębiorców.

Zalety mobilnego serwisu opon

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku użytkowania pojazdów na potrzeby przemysłu oraz rolnictwa jest mobilny serwis opon. Poznańska firma Pneumatika prowadzi tego rodzaju usługi w zakresie opon wielkogabarytowych OTR, opon budowlanych i rolniczych, opon do wózków widłowych oraz opasek amortyzujących, a także opon do samochodów osobowych i dostawczych.

Możliwość wymiany opon w miejscu pracy pojazdu czy maszyny pozwala skrócić czas konieczny na naprawę usterki. My nie tracimy czasu na dojazd do wulkanizatora, a doświadczona obsługa serwisu przeprowadza niezbędne czynności z użyciem specjalistycznego sprzętu, na przykład prasy mobilnej do montażu opon w wózkach jezdniowych, i skutecznych metod, takich jak naprawa opon przemysłowych na zimno.

Przemysł i rolnictwo opierają się na sprawnym przebiegu prac. Dlatego ważne jest nie tylko szybkie reagowanie na usterki pojazdów czy maszyn, ale również zapobieganie ich wystąpieniu. Szukając serwisu opon, z którym zamierzamy nawiązać współpracę, zwróćmy uwagę na to, czy oferuje on TPMS w ramach mobilnych usług. Jest to usługa, której celem jest wykrycie spadku ciśnienia w oponach, co pozwala odpowiednio wcześnie zapobiec związanej z tym awarii.