Klimatyzacja samochodowa wymaga regularnych przeglądów, by działała długo i bez zarzutów. Kierowcy, którzy zapominają o serwisowaniu systemów, muszą się liczyć z awarią sprzętu. Warto podjechać do firmy Ercars, by odgrzybić i zdezynfekować urządzenie, a w razie potrzeby napełnić czynnikiem chłodniczym.

Serwisowanie klimatyzacji w Ercars a napełnianie czynnikiem chłodzącym

Klimatyzacja samochodowa wymaga napełniania czynnikiem chłodzącym, by sprawnie działała. Kierowcy często nie zwracają uwagi na fakt, że powinni uzupełnić olej, by nie doszło do uszkodzenia sprężarki oraz w celu zapewnienia wydajności pracy kompresora, oraz przewodów. Wyłącznie odpowiednio pracujący system, może chłodzić i osuszać powietrze. Brak chłodniczego czynnika uszkadza urządzenie, więc, zamiast narażać się na dodatkowe koszty, warto podjechać do firmy Ercars i zlecić usługę. Napełnianie klimatyzacji przedłuża czas użytkowania sprzętu.

Odgrzybianie klimatyzacji jako podstawowa czynność

Urządzenie wymaga regularnego czyszczenia, żeby pracowało prawidłowo. Dezynfekcja jest konieczna, by pasażerowie oddychali świeżym powietrzem. Serwisowanie klimatyzacji przeprowadzane przez firmę Ercars, w tym odgrzybianie, powinno być wykonywane co najmniej raz w roku. Podczas chłodzenia, system wytwarza duże ilości wilgoci, która przyczynia się do rozwoju pleśni, grzybów i mikroorganizmów. Należy zadbać o czystość sprzętu, by uniknąć wdychania zanieczyszczeń. Warto pamiętać również o regularnej wymianie filtra kabinowego. Kierowcy, którzy nie dbają o klimę, narażają pasażerów na choroby układu oddechowego.