Holowanie auta to dość powszechny widok na drodze, wszak usterka może przydarzyć się najlepszemu kierowcy i w najlepszym samochodzie. Właściciele pojazdów często jednak zapominają o podstawowych zasadach dotyczących holowania. Warto się z nimi zapoznać, a najlepiej skorzystać z oferty firm zajmujących się pomocą drogową. Przedsiębiorstwo Tytan pomoże nie tylko z zabraniem niesprawnego auta z drogi, ale również z naprawą na drodze.

O holowaniu pojazdu

Zepsuty samochód wiąże się z koniecznością jak najszybszego usunięcia pojazdu z drogi. Wielu właścicieli pojazdów nie chce jednak zabierać swojego auta na pierwszy lepszy parking – zdecydowanie woli odholować samochód na własne podwórko lub do zaufanego zakładu mechanicznego. Warto jednak pamiętać o tym, że również holowanie jest regulowane kodeksem drogowym. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na prędkość samochodu holującego, która nie powinna przekraczać 30 km/h w obszarze zabudowanym i 60 km/h poza terenem zabudowanym. Niesprawny pojazd musi mieć włączone światła pozycyjne i zamocowany trójkąt ostrzegawczy z lewej strony pojazdu.

To jednak nie wszystko. Wielu kierowców popełnia podstawowy błąd podczas holowania, włączając światła awaryjne w holowanym pojeździe. Dlaczego jest to niebezpieczne? Dlatego, ze zepsute auto to nadal pojazd uczestniczący w ruchu, który musi zakomunikować innym samochodom na drodze fakt, że za chwilę będzie skręcać. Nie każdy samochód ma jednak hak do holowania. Co w takiej sytuacji? Na szczęście istnieją jeszcze firmy zajmujące się pomocą drogową, które będą nieocenionym wsparciem wtedy, kiedy auto się zepsuje, ale również wówczas, gdy trzeba je zabrać z miejsca wypadku. W czym jeszcze mogą pomóc specjaliści?

W czym jeszcze pomoże Ci pomoc drogowa?

Pomoc drogowa najczęściej kojarzy się z dużym, żółtym samochodem, który pojawia się na miejscu stłuczki lub wypadku. Rzeczywiście, jest to dość częsty widok, niemniej warto zauważyć, że firmy świadczące tego typu usługi mają o wiele bogatszą ofertę. Zalicza się do nich między innym przedsiębiorstwo Tytan z Kędzierzyna-Koźla, której specjaliści pracują przez całą dobę, dlatego pomogą każdemu kierowcy bez względu na porę. Firma pomoże również z naprawą auta na drodze – fachowcy szybko dotrą na miejsce, zdiagnozują problem i uporają się z każdą niewielką usterką. Firma Tytan oferuje swoim klientom także miejsca parkingowe na parkingu strzeżonym oraz transport maszyn, na przykład koparek, podnośników koszowych, maszyn rolniczych, a nawet łodzi.