Właściciele aut, które lata świetności mają już dawno za sobą albo zostały poważnie uszkodzone wskutek wypadku, stają przed trudnym dylematem dotyczącym tego, czy samochód taki bardziej opłaca się sprzedać, czy też zezłomować. W tym miejscu trzeba podkreślić, że oba rozwiązania niosą ze sobą określoną liczbę zalet oraz wad. O czym konkretnie mowa i gdzie szukać kompleksowego wsparcia w tym zakresie?

Opcja pierwsza – sprzedaż


W tym przypadku sprzedaż traktowana jest w kategoriach możliwości zapewnienia sobie relatywnie wysokich korzyści ekonomicznych, co z praktycznego punktu widzenia oznacza, że być może przy odrobinie szczęścia właścicielowi pojazdu uda się uzyskać żądaną kwotę. Nie jest to jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Jeżeli chodzi o samochody uszkodzone, które nie nadają się do jazdy, to tak naprawdę nigdy nie wiadomo, kiedy uda się je sprzedać. Cały proces może trwać zarówno kilka tygodni, jak i kilka lat. Być może nie jest to znacząca wada dla ludzi cierpliwych. Niemniej jednak trzeba zdawać sobie sprawę z jednej istotnej kwestii.

Bez względu na stan techniczny pojazdu oraz na to, czy porusza się po drogach publicznych, czy też nie, jego właściciel zobowiązany jest do płacenia ubezpieczenia OC. Jeżeli sprzedaż samochodu będzie trwała zbyt długo, to może się okazać, iż kwota, którą zapłaciło się w składkach, kilkukrotnie przewyższa wartość pojazdu. Samochód taki będzie również zajmował cenne miejsce w garażu lub na działce. Czy zatem zezłomowanie pojazdu niesie ze sobą więcej korzyści? Co warto wiedzieć na ten temat?

Opcja druga – złomowanie


Złomowanie samochodu to doskonała propozycja dla wszystkich tych, którym zależy na natychmiastowym pozbyciu się problemu. Nie należy jednak zapominać o tym, iż podczas całej operacji właściciel musi uzyskać szereg istotnych dokumentów takich jak unieważnienie dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu oraz tablic rejestracyjnych. Zaświadczenia takie mogą zostać wydane jedynie przez legalnie działający skup złomu. Dlatego też poszukując najlepszych ofert, warto zwrócić uwagę na propozycję przygotowaną przez specjalistów z firmy Auto-Kasacja Auto-Pośrednictwo, którzy zadbają o kompleksowy wymiar obsługi.

Oczywiście na skupie również można uzyskać zapłatę za samochód. W zdecydowanej większości przypadków wynosi ona około 300 zł – w zależności od modelu oraz stanu samego pojazdu. Jednakże w pewnych przypadkach, które jednak zdarzają się rzadko, właściciel musi liczyć się z koniecznością dopłaty. Mowa tutaj o sytuacji, w której waga auta sięga mniej niż 90% masy nowego samochodu. Pracownicy najlepszych auto-złomów mogą na własną ręką odebrać samochód z posesji, co ma swój bardzo praktyczny wymiar.