Na polskich drogach zdecydowana większość samochodów jest używana. To oznacza, że obecni ich właściciele odkupili je od innych osób prywatnych lub zakupili je np. w komisie samochodowym. Kupno samochodów używanych jest znacznie tańsze od zakupu nowego auta z salonu i właśnie ten czynnik decyduje o tym, że handel pojazdów używanych ciągle kwitnie. Rozmaite auta używane w swojej ofercie ma komis samochodowy, którego właścicielem jest Mariusz Gajowy. Zobacz, dlaczego warto kupować pojazdy w tej firmie i co jest ważne podczas transakcji.

Co jest istotne przy zakupie używanego pojazdu?

Kupując używany samochód, możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy, jednakże konieczne jest sprawdzenie wielu rzeczy. W innym wypadku możemy trafić np. na awaryjny lub zepsuty pojazd. Najczęściej takie ogłoszenia wystawiane są przez osoby prywatne, które chcą pozbyć się takiego auta. Inaczej sytuacja wygląda, jeśli kupimy auto w komisie, ponieważ jego właściciele dbają o dobrą opinię klientów. Zatem chcąc mieć pewność, że auto jest sprawne, warto przejrzeć pojazdy oferowane przez autokomis Mariusza Gajowego ze Szczecina. Jednak i tak przed dokonaniem zakupu, powinniśmy dokładnie sprawdzić auto, którego kupnem jesteśmy zainteresowani.

Pierwsza rzecz to sprawdzenie stanu lakieru oraz nadwozia. Niekiedy warto wziąć ze sobą miernik lakieru. Kolejne kwestie dotyczą stanu kierownicy, gałki zmiany biegów, a także foteli i pedałów. Już sam ich wygląd może dać nam dużo informacji np. o przebiegu pojazdu. Dość ważne jest również sprawdzenie przebiegu samochodu oraz jego zweryfikowanie. W tym celu musimy wykorzystać numer VIN pojazdu. Auta dostępne w komisie samochodowym prowadzonym przez Mariusza Gajowego zawsze prawidłowo wskazują przejechane kilometry, dlatego nie spotkamy się z odmową, jeżeli będziemy chcieli się upewnić i to sprawdzić. Kolejne rzeczy, o jakich musimy pamiętać podczas zakupu auta, to sprawdzenie tego, co dzieje się pod maską oraz pod samochodem. Istotne jest także sprawdzenie wszelkich części eksploatacyjnych. Być może niektóre z nich w najbliższym czasie będą wymagać wymiany. Oczywiście, zanim kupimy auto używane, wcześniej obowiązkowa jest jazda próbna. Gdy nie mamy zastrzeżeń co do pojazdu, można przejść do załatwiania spraw formalnych.

Dlaczego auta używane warto kupować w komisie samochodowym Mariusza Gajowego?

Oferty sprzedaży używanych samochodów możemy znaleźć w wielu różnych miejscach. Wystarczy wejść na odpowiednią stronę internetową i pojawi nam się mnóstwo pojazdów, które możemy kupić. Znajdziemy tam samochody wystawione na sprzedaż zarówno przez osoby prywatne, jak i komisy samochodowe takie jak prowadzi Pan Mariusz Gajowy. Jeżeli nie wiemy, na jaką opcję się zdecydować, powinniśmy spojrzeć na kilka rzeczy. Przede wszystkim wspomniana wcześniej firma zajmuje się sprzedażą samochodów od 15 lat. Tak bogate doświadczenie w branży motoryzacyjnej pozwala odpowiednio dopasować pojazd do potrzeb klienta. Ponadto istnieje możliwość skorzystania z fachowego doradztwa i pomocy przy wyborze auta. Sprzedawcy z autokomisu Mariusza Gajowego odpowiedzą na każde pytanie dotyczące sprzedawanych przez nich pojazdów.

Niewątpliwą zaletą kupowania aut we wspomnianych wcześniej komisie jest to, że firma ta współpracuje z bankami. To oznacza, że klienci mogą skorzystać z rozmaitych form sfinansowania transakcji zakupu auta. Przykładem może być leasing. Ponadto istnieje opcja zakupu auta używanego na kredyt. Komis samochodowy Mariusza Gajowego oferuje także zamianę auta. Wystarczy zostawić stary samochód w komisie, a odebrać nowy. Trzeba też zaznaczyć, iż wspomniany autokomis w swojej ofercie ma różne pojazdy. Wśród nich są modele takich producentów jak np. Toyota, Peugeot, Opel, Citroen czy Mini. Na koniec warto dodać, że oprócz sprzedaży używanych aut firma ta zajmuje się też ich kupnem. Wówczas klienci za pojazd otrzymują gotówkę, co również jest dużą korzyścią.