Właśnie kupiłeś nowe auto za wszystkie swoje oszczędności i potrzebujesz jak najszybciej sprzedać swój stary egzemplarz? Najlepszym do tego miejscem jest skup samochodów, gdzie można odsprzedać zarówno w pełni sprawny, jak i uszkodzony pojazd. Oszczędza to czas, przez co możesz od razu uzyskać pieniądze za auto, które niepotrzebnie stoi nieużywane, a mogłoby być używane przez kogoś innego.

Czy każdy samochód nadaje się do skupu?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, otóż każdy samochód może zostać kupiony przez firmę skupującą auta. Niezależnie od tego, czy pojazd jest w pełni sprawny i cały, czy też uszkodzony. Wszystkie samochody jeżdżące, powypadkowe lub nawet te nienadające się już do niczego są z chęcią skupowane przez takie serwisy. Dodatkowo zazwyczaj w jednym miejscu można sprzedać zarówno pojazdy osobowe, terenowe, dostawcze i ciężarowe. Jedną z wielu firm, która się tym zajmuje, jest na przykład Skup Aut Śruba z Olsztyna, działająca na terenie całego województwa małopolskiego.

Nie ważny jest stan samochodu, jego kolor ani też marka. Wszystkie egzemplarze czterokołowców są akceptowane i z chęcią wykupywane przez firmy.

Jakie obowiązki są po twojej stronie?

Zastanawiasz się może, co w takim razie leży po twojej stronie i jakie warunki musisz spełnić, żeby szybko pozbyć się starego samochodu. Nie ma w tym nic trudnego, wystarczy przygotować wszystkie dokumenty od samochodu: dowód rejestracyjny i kartę pojazdu. Niezbędne będą również kluczyki zapasowe, jeśli takie posiadasz. Dodatkowym plusem będzie, jeśli przyniesiesz udokumentowane naprawy i wymiany części w aucie, nie jest to jednak konieczność. Umowa kupna-sprzedaży zostanie spisana na miejscu w momencie pozytywnego rozpatrzenia i skupu.

Oferta firmy Śruba z Olsztyna

Firma Śruba prowadzona przez Marka Ślubowskiego, zlokalizowana w Olsztynie w województwie warmińsko-mazurskim, specjalizuje się w trzech głównych obszarach działalności. Pierwszym z nich jest skup samochodów używanych. Firma kupuje auta używane, zarówno sprawne, jak i uszkodzone, oferując natychmiastową płatność gotówką. Drugim obszarem działalności jest pomoc drogowa. Firma świadczy całodobową pomoc drogową, obejmującą m.in. usuwanie aut z miejsca kolizji, przewóz samochodów do warsztatu, dowóz paliwa, rozruch auta z wyładowanym akumulatorem i wymianę uszkodzonego koła na drodze. Trzecim obszarem działalności jest kasacja pojazdów. Firma zajmuje się kasacją pojazdów mechanicznych bez względu na markę, stan techniczny, rok produkcji czy przebieg.