W myśl Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z 13 czerwca 2017 r. przewóz olejów spożywczych podlega Systemowi Ekologicznego Nadzoru Transportu (SENT). Specjalista z przedsiębiorstwa Bio-Trans wyjaśnia, że wdrożenie elektronicznego rejestru zgłoszeń przewożonych towarów wrażliwych ułatwia kontrolę nad handlem olejem i eliminuje ryzyko nieprawidłowości podczas transportu.

Transport olejów jadalnych – jak to wygląda w praktyce?

Nowoczesne pojazdy przewożące olej są wyposażone w nadajniki GPS, dzięki czemu przedsiębiorca może w każdej chwili wskazać miejsce, w którym znajduje się ładunek. Transport oleju rzepakowego odbywa się przy pomocy specjalnych cystern, które są ważone przed i po załadowaniu. Jak wskazuje ekspert z firmy Bio-Trans, wszystkie pojazdy są dokładnie czyszczone, dezynfekowane oraz suszone na stacjach, co daje gwarancję zachowania pełnej sterylności usługi.

Logistycy pilnują, aby przewozy odbywały się w określonej kolejności. Tradycyjnym sposobem transportu oleju jest przewóz cysterną, której wewnętrzna kopuła jest wyłożona warstwą izolacyjną. Coraz więcej firm wykorzystuje jednak flexi-tanki, czyli zbiorniki o kształcie worka wykonane z kilku warstw polietylenu

– mówi pracownik Bio-Trans.

Przewóz olejów jadalnych – bezpiecznie i przepisowo

Firma Bio-Trans dysponuje nowoczesnymi autocysternami izolowanymi termicznie, które dają możliwość kontrolowania temperatury transportowanego płynu. Pojazdy mają zróżnicowaną pojemność i mogą być wykorzystywane zarówno do transportu oleju rzepakowego, jak i innych płynnych substancji spożywczych. Warto przy tym zaznaczyć, że firma Bio-Trans jest ukierunkowana na ekonomiczną jazdę i uzyskanie jak najniższego spalania, dzięki czemu koszty przewozu są w pełni zoptymalizowane. Jeżeli zależy Ci na zachowaniu bezpieczeństwa transportu i szybkiej realizacji usługi, skorzystaj z usług doświadczonego przewoźnika i zyskaj pewność, że zamówienie zostanie dostarczone na czas.