Usługi przewozu samochodów osobowych, czy dostawczych z Niemiec do Polski, są bardzo popularne, a wykorzystywane są przez klientów instytucjonalnych, a także indywidualnych. To one podejmują współpracę z profesjonalnymi przewoźnikami wyposażonymi w nowoczesny sprzęt – lawety pozwalające na bezpieczny transport pojazdów o różnym tonażu.

Przewóz pojazdów używanych

Kupno samochodu w Niemczech w opcji z własnym dojazdem danym autem do Polski, może być bardzo kosztowna. Wiąże się to bowiem z koniecznością przeprowadzenia na terenie Niemiec odpowiedniego przeglądu technicznego wraz z procesem rejestracyjnym. W innym przypadku samochód nie może w pełni prawnie poruszać się po drogach zarówno naszych zachodnich sąsiadów, jak i też po drogach krajowych. Warto zatem korzystać z pomocy specjalistycznych firm, które pomogą nie tylko w transporcie, ale także w przeprawie celnej. Z usług profesjonalnych przewoźników wielokrotnie zatem korzystają komisy samochodowe!

Przewóz pojazdów uszkodzonych

Niestety ciężko przewidzieć, czy samochód, którym wyruszymy w zagraniczną trasę, nie ulegnie żadnej awarii. Jej usunięcie za granicą niestety może być bardzo kosztowne przy serwisie. To dlatego warto w takich sytuacjach korzystać z usług autolawetowania. Dojazd do klienta sprzętem z Polski jest dzisiaj możliwe nawet w 24h. Szybki transport do warsztatu w swojej rodzinnej miejscowości, nie może być zatem prostszy. Warto wiedzieć zaś o usługach lawetowania uszkodzonych pojazdów to, że są one dzisiaj stosunkowo tanie. W porównaniu z naprawą w Niemczech, mogą one być nawet kilka razy tańsze (wliczając w to naprawę już na terenie Polski).

Nie tylko samochody…

Oprócz samochodów Polacy często kupują również w Niemczech quady, ścigacze, czy innego typu motory. Ich przewóz wiąże się nie tylko z koniecznością odpowiedniego przymocowania na lawecie, ale także zabezpieczenia przed deszczem, czy odpryskującymi kamieniami. Do tego służą specjalne tkaniny, o których nigdy nie zapominają najlepsi przewoźnicy. Przewóz motorów na własną rękę jest zatem dzisiaj rzadko wykorzystywany!

W poszukiwaniu profesjonalnego przewoźnika

Przewoźników zajmujących się transportowaniem zagranicznym i krajowym pojazdów, jest w Polsce stosunkowo wielu. Niestety niektórzy z nich żądają wysokich cen, a czas wszystkich operacji, są mało satysfakcjonujące. Szukając odpowiedniej firmy, warto starać się o to, aby właśnie te dwa czynniki były najbardziej korzystne. Je zapewnia między innymi przedsiębiorstwo Przewozów do Niemiec Bagiński Bus. Ono również w swojej ofercie przewiduje transport osób busami, czy też wynajem nowoczesnych i retro aut na ślub.