Posiadanie samochodu w dzisiejszych czasach to ogromny komfort. Dzięki niemu możemy swobodnie poruszać się po mieście, jak i odbywać dalekie podróży. Są to jednak pojazdy, które czasem się psują. W takich sytuacjach zazwyczaj niezbędne jest skorzystanie z pomocy mechaników, którzy mają wieloletnie doświadczenie w usuwaniu różnego rodzaju usterek. Jednym z lepszych warsztatów jest Auto Dan-Mot z Końskowoli!

Naprawy aut – układ hamulcowy, zawieszenia i inne

Firma Auto Dan-Mot rozpoczęła działalność jako jednoosobowa obsada - początkowo świadczyła usługi dla najbliższej rodziny i znajomych. Właściciel, Ryszard, zdobył dokumenty mistrzowskie i zaczął szkolić młodzież w zakresie mechaniki, blacharstwa, lakiernictwa pojazdowego oraz ślusarstwa. W ten sposób firma przeszkoliła około pięćdziesięciu uczniów i pracowników.

Auto Dan-Mot zajmuje się przede wszystkim świadczeniem usług motoryzacyjnych, takich jak przeglądy/kontrole, serwis klimatyzacji, serwis elektroniki samochodowej, blacharstwo i lakiernictwo, serwis instalacji gazowych LPG. Z jej pomocy najczęściej korzystają osoby, które zmagają się z awariami układu hamulcowego. Te zazwyczaj dają wiele typowych objawów takich jak np. wibracje i hałasy podczas hamowania, świecąca się kontrolka ABS, czy charakterystyczny smród spalenizny

Mechanicy z warsztatu zlokalizowanego w Końskowoli służą wsparciem także w usuwaniu usterek układu zawieszenia. Te najczęściej objawiają się stukami pochodzącymi z okolic kół. Kierowcy nierzadko skarżą się również na problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Dodatkowo warto wiedzieć, że wspomniana firma Auto Dan-Mot naprawia układy wydechowe, rozrządu, wymienia olej czy opony. 

Usługi lakiernicze 

Do lakiernika samochodowego warto się wybrać, gdy mieliśmy stłuczkę i karoseria nie prezentuje się najlepiej, ale także w sytuacji, jeśli zwyczajnie chcemy poprawić jej wygląd.

Samodzielne usuwanie rys na karoserii, korozji czy innych ubytków zazwyczaj nie przynosi skutków. Jest to zadanie jedynie dla fachowców, którzy mają w tym doświadczenie i odpowiednie narzędzia.

– dodaje ekspert z warsztatu samochodowego Auto Dan-Mot

To zupełnie normalne, że karoseria samochodu ulega uszkodzeniom. W końcu na co dzień użytkujemy nasze auta, zatem są one narażone na wiele niekorzystnych czynników takich jak np. warunki atmosferyczne. Częstym kłopotem są także wgniecenia, które mogą być spowodowane przez grad. Co więcej, bardzo łatwo o wady lakieru  np. w wyniku nieostrożnego mycia pojazdu.