Kupno używanego wózka widłowego, lub też jego długoterminowy wynajem, to opłacalne opcje dla małych firm, które potrzebują tejże powszechniej technologii transportu bliskiego, ale nie posiadają znaczących budżetów na ich pokrycie. Wielokrotnie takie rozwiązanie to szansa na szybki rozwój przedsiębiorstwa, np. które dopiero wkroczyło na konkurencyjny rynek z różnych branż…

Oszczędne i rozsądne rozwiązanie dla wielu firm

Z opcji kupna używanych wózków widłowych korzystają najczęściej małe firmy, których nie stać na zakup zupełnie nowych sprzętów. Wielokrotnie lepiej zachować płynność finansową przedsiębiorstwa, działającego bez kredytów bankowych, stawiając na technologię rynku wtórnego, która wcale pod względem wydajności, nie jest gorsza od urządzeń całkowicie nowych. Często zatem takie strategiczne podejście przyjmują nowe przedsiębiorstwa z różnych branż, a nawet duże firmy, które dzięki dodatkowemu, taniemu sprzętowi, eliminują problem „zatorów produkcyjnych”, czyli np. dużego natężenia pracy w magazynach w okresach między innymi przedświątecznych.

Analizując opcję wynajmu sprzętu widłowego, należy zauważyć, że to rozwiązanie jest opłacalne zarówno w wersji długoterminowej – ponownie dla firm z ograniczonym budżetem – jak i dla przedsiębiorstw, które okazjonalnie potrzebują do różnego typu prac specjalistyczne wózki. Czasem do wypożyczalni zgłaszają się nawet klienci indywidualni, którzy przeprowadzają remonty, prace budowlane i ogrodnicze, czy też zarządzają własnymi gospodarstwami rolnymi, gdzie technologia transportu bliskiego okazuje się, coraz bardziej pożądana.

Porady dotyczące kupna używanych wózków widłowych

W przypadku chęci kupna używanego wózka widłowego, zwrócić uwagę należy przede wszystkim na: rok produkcji, udźwig, wysokość podnoszenia, typ masztu, wysokość masztu, oraz oczywiście na typ silnika, markę oraz cenę. Ostatni wyznacznik najczęściej uwzględniany jest indywidualnie, ale warto wiedzieć, że dobry używany wózek widłowy to koszt kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli chodzi o przykład dobrego używanego pojazdu, może być nim sprzęt widłowy STILL modelu RX50-15, z rocznika 2004, o silniku elektrycznym, wysokości masztu 22100 mm, wysokości podnoszenia 35100 mm, udźwigu 1500 kg oraz o maszcie typu duplex. Wysokie wskaźniki wydajności, gwarantowane!

Gdzie jednak kupić w okazyjnej cenie takie wózki widłowe lub je wynająć? Przede wszystkim kieruj się ku wyspecjalizowanym firmom, unikając sprzedawców indywidualnych. Polecanym dystrybutorem używanych wózków widłowych, jest zatem firma OMEGA LESZNO, która stawia przede wszystkim na uznane marki STILL oraz LINDE.