Przewozy pasażerskie w Polsce o charakterze publicznym wykonują z reguły licencjonowani przewoźnicy kolejowi. Transport osobowy oferuje jednak znacznie więcej niż przejazdy pociągami. Polega także na krajowych i międzynarodowych transporcie dokonywanym z użyciem rozbudowanej floty. Usługi firm przewozowych adresowane są zarówno do firm i instytucji, jak i klientów indywidualnych.


Kiedy skorzystać z usług transportowych? 


Dzięki rozbudowanej flocie pojazdów transport osobowy odpowiada na potrzeby rynkowe, jak i oczekiwania klientów. Usługi te obejmują zarówno krajowe, jak i międzynarodowe przewozy. Na ofertę składają się:

  • Wycieczki: turystyczne i szkolne,

  • Wyjazdy: służbowe, filmowe, integracyjne i zakupowe,

  • Imprezy i przyjęcia: okolicznościowe np. wesela oraz o dyplomatycznym charakterze.

  • Transfery z lotniska: pod wskazany adres,

  • Inne usługi transportowe: przesyłka towarów,

  • Przewożenie pracowników.

Organizacja kongresów, szkoleń, wycieczek czy wyjazdów sportowych będzie znacznie łatwiejsza, dzięki skorzystaniu z oferty firmy przewozowej.


Przewozy pasażerskie dla pracowników


Firmy mające uprawnienia na przewóz osób oferują także zorganizowany transport dla pracowników. Wykwalifikowani kierowcy znający trasę zapewniają przy tym pełne bezpieczeństwo. Opcja ta jest szczególnie polecana grupom zajmującym się montażem, załogom samolotów, ekipom budowlanym czy remontowym. Z usług transportowych mogą ponadto skorzystać pracownicy zakładów przemysłowych. Przewozy pasażerskie organizowane przez firmy transportowe organizują także szybki i komfortowy transfer na lotnisko. Na usługi powinni się zdecydować szczególnie pracownicy instytucji i przedsiębiorstw oraz osoby prywatne. Używane w tym celu pojazdy samochodowe są sprawdzonym środkiem komunikacji, gwarantującym dojazd na lotnisko na czas. Niektóre firmy proponują dodatkowo przewozy pasażerskie osób na dworce autobusowe i kolejowe. Warto w tym celu zapoznać się z używanymi pojazdami i cennikiem oraz sprawdzić wcześniej kadrę kierowców.


Przewóz osób niepełnosprawnych


Uzupełnieniem usług transportowych jest przewóz osób niepełnosprawnych. Firmy dysponują specjalnie do tego dostosowaną flotą aut i busów. Większość z nich została wyposażona w windę, najazd oraz mocowania i pasy bezpieczeństwa dla wózków inwalidzkich, w tym elektrycznych. Pracownicy świadczący usługi w zakresie transportu osobowego mają niezbędne doświadczenie w pomaganiu niepełnosprawnym. Prowadzone jest także przewoźnictwo niepełnosprawnych dzieci do szkół, wyjazdy awaryjne i specjalne oraz okazjonalne.  W ich ramach realizowane są przejazdy do przychodni, szpitala czy innych miejsc np. urzędów, a nawet do sanatorium.

By skorzystać z oferty firm zajmujących się transportem osobowym, należy sprawdzić, czy personel, a przede wszystkim kierowcy są do tego uprawnieni. Często wymagana jest licencja na przewóz osób. Warto skorzystać z tej opcji, szczególnie podczas wyjazdów służbowych czy transportacji niepełnosprawnego członka rodziny. Z usług skorzystają również osoby wybierające się na imprezy okolicznościowe, sportowe czy inne. Ciekawą opcją jest wynajem pojazdu wraz z kierowcą i przyjazd młodej pary na ślub. Transport osobowy obejmuje zatem krótkie wyjazdy, jak i dłuższe wycieczki. Warto wziąć pod uwagę profesjonalny przewóz osób podczas planowania np. wyjazdu służbowego pracowników.