Jeżeli mieszkasz w mniejszej miejscowości i nie posiadasz własnego auta, to z pewnością znasz to uczucie, kiedy czekasz na autobus, a on… nie przyjeżdża. Taki problem doskwiera szczególnie osobom starszym, dla których komunikacja podmiejska to jedyny sposób, by dostać się do większego miasta. Dlatego mieszkańcy Tarnowa Podgórnego są w wyjątkowo komfortowej sytuacji – pojazdy TPBUS zawsze przyjeżdżają zgodnie z rozkładem. Czy wiesz dlaczego?

Komfort, wygoda i bezpieczeństwo to podstawa

Spieszysz się do pracy, masz umówioną wizytę u lekarza albo ważny egzamin, a autobus się spóźnia? Z takim problemem z pewnością mierzą się tysiące pasażerów z podmiejskich miejscowości, jednak nie w Tarnowie Podgórnym i okolicznych gminach, jak Duszniki i Kaźmierz. Tajemnicą terminowych i bezpiecznych przejazdów autobusami są wyspecjalizowane warsztaty mechaniczne spółki TPBUS, dzięki którym ryzyko awarii na trasie jest praktycznie wyeliminowane.

TPBUS Komunikacja Gminy Tarnowo Podgórne dysponuje kilkoma nowocześnie wyposażonymi stanowiskami do naprawy, konserwacji i przeglądów autobusów oraz nieustannie inwestuje w rozwój floty pojazdów:

W spółce planujemy zakup nowych autobusów elektrycznych. Zeroemisyjne pojazdy wymagają innej obsługi niż używane przez nas do tej pory, dlatego przymierzamy się do zakupu nowego wyposażenia. Kupimy urządzenia diagnostyczne i serwisowe niezbędne do obsługi autobusów przyjaznych dla środowiska naturalnego.

- wyjaśniają specjaliści.

W jaki sposób TPBUS kontroluje swoje pojazdy?

Firma dba więc nie tylko o komfortowe i terminowe przejazdy na linii Tarnowo Podgórne-Poznań, ale także o środowisko naturalne. Własne warsztaty mechaniczne spółki to z kolei gwarancja utrzymania taboru pojazdów w jak najlepszym stanie technicznym.

TPBUS Komunikacja Gminy Tarnowo Podgórne od początku swojej działalności w 1998 roku kładzie ogromny nacisk na bezpieczeństwo i sprawność techniczną autobusów. Przewoźnik samodzielnie dba o to, aby autobusy prezentowały nienaganny stan techniczny, a nad przewozem pasażerów czuwają wykwalifikowani kierowcy z dużym doświadczeniem.

Wyspecjalizowani mechanicy i elektroemchanicy z warsztatów TPBUS mają z kolei do dyspozycji nowoczesne narzędzia, które wspomagają ich pracę. Są to m.in. specjalistyczne podnośniki i sprzęt diagnostyczny, który pozwala na wykrywanie usterek i przeprowadzanie regularnych przeglądów. Dzięki temu możliwa jest szybka reakcja, naprawa lub wymiana zużytych części, a pasażerowie mają pewność, że podróżują w pełni sprawnymi pojazdami.