Chcesz się dowiedzieć, czy firma przyjmująca złom samochodowy zawsze wystawia zaświadczenie kasacyjne, czy na szrot można oddać niesprawne i uszkodzone maszyny rolnicze, a ponadto, w jakim przypadku należy wezwać pomoc drogową? Na te oraz podobne pytania odpowiada właściciel firmy Ceranka, zajmującej się skupem uszkodzonych i niesprawnych samochodów, złomowaniem, sprzedażą używanych części oraz świadczeniem pomocy w zakresie holowania.

O co chodzi z zaświadczeniem kasacyjnym?

Oddanie samochodu na złom to najlepsze rozwiązanie w przypadku, kiedy naprawa maszyny przekracza jej wartość rynkową.

Należy jednak mieć na uwadze, że fakt fizycznego pozbycia się auta wcale nie oznacza, że przestaje się być jego właścicielem. Aby przepisom prawa w tym zakresie stało się zadość, należy pojazd wyrejestrować we właściwym urzędzie. Dopiero wówczas przestanie obowiązywać konieczność regularnego opłacania obowiązkowej polisy OC.

– wyjaśnia właściciel firmy Krzysztof Ceranka, przyjmującej samochodowy złom, sprzedającej używane autoczęści oraz świadczącej usługi holowania na terenie województwa łódzkiego.

Do wyrejestrowania pojazdu w Wydziale Komunikacji konieczne jest posiadanie odpowiedniej dokumentacji, do której zalicza się między innymi prawidłowo wypełniony wniosek, dowód rejestracyjny auta, karta pojazdu, jeśli była wydana, potwierdzenie uiszczenia odpowiedniej opłaty skarbowej, a także zaświadczenie o złomowaniu pojazdu.

– dodaje właściciel.

Niesprawne maszyny rolnicze a auto złom

Awariom, wypadkom oraz zwykłemu zużyciu się ulegają nie tylko pojazdy osobowe i ciężarowe, ale również maszyny rolnicze. Co zrobić, kiedy naprawa ciągnika siodłowego lub innego sprzętu przeznaczonego do pracy w polu nie jest już możliwa bądź stała się nieopłacalna?

Traktor czy kombajn to również pojazd, składający się ze stalowych elementów i części. I jak każda inna maszyna, nadaje się do zezłomowania oraz pozyskania surowców wtórnych.

– tłumaczy Krzysztof Ceranka, skupującej uszkodzone pojazdy wszystkich marek, a ponadto także auta nadające się do dalszego użytku.

Czy pomoc drogową można wezwać, jeśli w aucie zabraknie paliwa?

Oczywiście. Autolaweta oraz holowanie to nie wszystkie usługi, jakie oferuje każda pomoc drogowa. Do zakresu obowiązków zaliczają się również drobne prace, takie, jak na przykład zmiana koła oraz właśnie awaryjny dowóz paliwa w przypadku, kiedy kierowca pojazdu się zagapi i nie zjedzie na czas na stację paliw bądź niedoszacuje wysokość spalania w swoim samochodzie, w wyniku czego auto utknie na trasie. Wszystkie te zadania zaliczają się do zakresu autopomocy udzielanej przez pracowników firmy Ceranka.