Prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest dużą odpowiedzialnością. Jeżeli podejmujemy decyzję o prowadzeniu stacji benzynowej, odpowiedzialność jest jeszcze większa. Obrót paliwami jest obwarowany bowiem szeregiem przepisów, które przyszły właściciel musi spełnić, by mógł prowadzić działalność w tym sektorze. Budowę stacji paliw zlecić możemy profesjonalnej firmie, która specjalizuje się w montażu instalacji paliwowych.

Zasady otworzenia stacji paliw

Branża paliwowa jest obecnie bardzo opłacalnym sektorem do rozwijania własnego biznesu. Jednak by otworzyć własną stację paliw, musimy spełnić odpowiednie wymogi i zasady, które umożliwią rozpoczęcie działań w tym sektorze. Jak wiadomo, stacja benzynowa czerpie zyski nie tylko ze sprzedaży  paliw, ale także ze sprzedaży ciepłych posiłków, napojów, akcesoriów samochodowych i wielu innych produktów. By móc prowadzić stację benzynową, należy uzyskać koncesję na sprzedaż paliw, mieć odpowiednią ilość środków pieniężnych na utrzymanie obiektu, a także zadbać o zaplecze techniczne i wykwalifikowaną kadrę.

Prace budowlane i serwisowe

Nie ulega wątpliwości, że budowa stacji benzynowej ma swoją odrębną specyfikę, a co za tym idzie, powinna zostać wykonana przez specjalistów w tej dziedzinie. Podczas budowy stacji należy zachować wszelkie standardy bezpieczeństwa, a co za tym idzie zadbać o właściwy montaż instalacji paliwowych, tak by uniknąć niechcianych wycieków substancji. Bardzo ważny jest również montaż czujników, które informują o ilości składowanych paliw. Jednak nie należy zapominać, że kluczowe jest także serwisowanie stacji. Sprawne działanie wszystkich układów gwarantuje bezpieczeństwo i wysoką jakość usług. Podczas serwisu, specjalista zbada stan zbiorników, a także zajmie się naprawą dystrybutorów, które ze względu na częstą eksploatację, mogą ulegać uszkodzeniu.

Budową zajmie się sprawdzona firma

Budowa stacji paliw musi być dobrze przemyślana, a prace powinny być przeprowadzone przez rzetelną firmę taką jak Dys-Pal Sławomir Waszkiewicz. Jednostka specjalizuje się w budowie stacji benzynowych, a także w ich późniejszym serwisowaniu. Dzięki doświadczeniu w branży jednostka wykonała już wiele projektów stacji benzynowych, które spełniają obecnie panujące wymogi prawne, a także są wielofunkcyjne i dostosowane do potrzeb rynkowych. Jednostka specjalizuje się także w modernizacji stacji benzynowych, dzięki czemu właściciele starszych obiektów, będą mogli zmodernizować je zarówno technicznie, jak i wizualnie.